Вільне життя

Хай Бог їх береже і примножує їхні статки

У португальському Порту завершився чемпіонат Європи з гирьового спорту за довгим циклом. Серед тих, хто гідно постояв за честь України, і двоє наших земляків із Збаражчини. 

Одним із тріумфаторів турніру дорослих став студент факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, майстер спорту Роман Порохняк. Чинний чемпіон України в цій дисципліні серед атлетів, чия вага не перевищує 65 кілограмів, не залишив нікому шансів і на європейському помості. Хіба не кращий доказ того, що спеціальна програма підготовки, розроблена тандемом наставників у складі заслуженого тренера України Петра Багрія і викладача вишу, кандидата педагогічних наук, майстра спорту Сергія Корнієнка, дозволяє спортсмену постійно прогресувати. Уродженець Шилів уже ставав не тільки чемпіоном України, а й призером юніорського і дорослого чемпіонатів світу. І ось нова підкорена вершина — атлет уперше піднявся на верхню сходинку дорослого чемпіонату Старого світу.

— Наявність на факультеті фізичного виховання таких професіональних і відповідальних фахівців, як Сергій Миколайович, — переконаний Петро Багрій, — без сумніву, сприяє підготовці висококваліфікованих і активних молодих спеціалістів галузі фізичної культури і спорту.

Після повернення ж додому в особистій колекції нагород Романа не менш почесне місце зайняла і срібна медаль, завойована разом з партнерами по збірній України в естафеті. В командній суперечці наші земляки поступилися тільки італійцям.

Натомість перший наставник чемпіона, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій і за місяць до 56-го дня народження не втомився «збирати» вищі нагороди найпрестижніших міжнародних турнірів ветеранів. На заваді не стала навіть тривала виснажлива мандрівка на Піренейський півострів. У віковій групі 55—59 років уславленому богатирю знову не було рівних серед атлетів, чия вага не перевищує 90 кілограмів — 101 підйом двох 24-кілограмових гир. У неофіційному заліку це — найкращий результат серед усіх ветеранів віком від сорока років. Адже ще один атлет, якому вдалося зробити аналогічну кількість підйомів, на десять років молодший і на дванадцять кілограмів важчий.

DSC_0365

У командному заліку збірна України теж виборола перше місце. Друга позиція в команди Італії, третя — в збірної Ізраїлю. Привітати співвітчизників з цим успіхом на урочисту церемонію нагородження лауреатів приїхав консул України в Порту. В Португалії, до речі, гирі ще не на такому високому рівні розвитку, як в Україні. Але ставлення до спорту загалом і до гирьового зокрема — в рази краще, ніж у нашій державі. Не кажучи вже про організацію престижних європейських форумів. Замість того, аби страждаючи манією величі, ділити види на олімпійські чи не олімпійські, а федерації — на національні чи не національні, місцеві чиновники намагаються все зробити для розвитку спорту. Зайвий тому доказ — розвинена інфраструктура, величезна кількість тих, хто за допомогою занять фізичною культурою сповідує здоровий спосіб життя.

— А поїздка двох спортсменів із Збаражчини на чемпіонат Європи, — зазначив на завершення Петро Багрій, — була би неможливою без допомоги спонсорів. Тому щира подяка всім, хто посприяв успіху. Хай Бог їх береже і примножує їхні статки.

Фото з архіву Петра БАГРІЯ

 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини