Вільне життя

Час підсумків

На підсумкове після завершення зимового сезону засідання Федерації лижного спорту України, яке нещодавно відбулося в Києві, зібралися не лише члени президії громадської організації. Запросили і кращих вітчизняних спортсменів із тренерами, ветеранів. 

Доповідь президента федерації Ігоря Мітюкова не могла не викликати зацікавлення присутніх. Адже ішлося не лише про підсумки виступу представників кількох лижних дисциплін, а й перспективи розвитку останніх в Україні. Особливо з огляду на те, що більшість із них нині не може похвалитися такими вагомими міжнародними успіхами, як, скажімо, біатлон.

Саме тому і більшість виступаючих, які взяли участь в обговоренні, не могли не дійти спільної думки про те, що потрібно докласти максимум зусиль, аби за спадом обов’язково розпочався підйом. На щастя, першими позитивними змінами любителі лижних видів спорту вже мали можливість насолоджуватися і в сезоні, що не так давно фінішував. Уперше в історії вітчизняного фрістайлу володарем малого Кришталевого глобуса Кубка світу в лижній акробатиці став Олександр Абраменко з Миколаєва.

Не менші надії фахівці і спеціалісти покладають і на юних спортсменів, які успішно виступили на II зимових Юнацьких Олімпійських іграх 2016 року в норвезькому Ліллєхаммері. Відзнак Федерації лижного спорту України удостоїлися також бронзова призерка юнацької Олімпіади в сноуборд-кросі, киянка Дарина Кириченко, лижник Андрій Орлик із Сумщини, який виборов високе п’яте місце, лижний двоєборець із Кременця Дмитро Мазурчук. Наш земляк, маємо повне право сказати, вже теж примірився до п’єдесталу престижних міжнародних стартів. Адже під час гонки показав третій серед усіх учасників час. І лише не надто вдалий виступ у стрибках із трампліна не дозволив піднятися вище сьомої позиції. Не забули у федерації подякувати також наставникам юного атлета Миколі Козлову і Петрові Генюку.

Узагалі-то для кременецьких стрибунів на лижах із трампліна і лижних двоєборців участь у зимових Юнацьких Олімпійських іграх стає вже доброю традицією. Разом із Дмитром у Ліллєхаммері виступав і Степан Пасічник, який фінішував тринадцятим у стрибках на лижах із трампліна. А на першій юнацькій Олімпіаді честь Кременецької СДЮШОР захищали стрибун Сергій Дроздов і двоєборець Віталій Марченко. Чи вдасться завоювати таке ж право нинішнім їхнім молодшим колегам по спортивному навчальному закладу, які мріють про третю Олімпіаду 2020 року в швейцарській Лозанні? Передусім усе залежить від розвитку інфраструктури. Як не прикро про це згадувати, але збудувати в Кременці хоча би 70-метровий трамплін обіцяють уже понад два десятки років.

Участь у роботі президії узяв і президент Тернопільської обласної федерації лижного спорту Василь Коженьовський.

Павло КЛОЧКО,

член президії Федерації лижного спорту України.

Фото із сайту НОК України   

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини