Вільне життя

Чи правдиво нараховують?

1412919512_pension-credit-age-changes-i4-1

Я — пенсіонер, учасник війни. Мені 86 років, користуюсь пільгою, маю засіб обліку — водолічильник. Самотній, але в мене прописані внуки, на які дораховують додаткову плату.

Звернувся до комунального підприємства із заявою, щоб мені пояснили, на якій підставі нараховують додаткову плату на співмешканців. І ось отримав таку відповідь: «На ваш лист №5 від 9 лютого 2016 р. Хоростківське МКП «Комунальник» повідомляє, що оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується згідно із законом Кабінету міністрів №630 від 21 липня 2005 р. п. 22 (у разі встановлення квартирних засобів обліку їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище нормативів (норм) споживання, визначених законодавством)».

Хочу знати, чи правдиво нараховують мені плату за водопостачання та водовідведення.

З. СВИСТУН.
м. Хоростків.

На запитання відповідає начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації М. Олійник.

Оплата за послугу водопостачання та водовідведення з урахуванням пільг З. Я. Свистуну нараховувалась згідно з п. 22 постанови Кабінету міністрів Укаїни від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». Відповідно до документа «в разі встановлення квартирних засобів обліку їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище нормативів (норм) споживання, визначених законодавством».

Оскільки в помешканні заявника зареєстровано три особи, а пільгою користується тільки заявник, фактичне споживання води ділилось на три особи й відповідно на 1/3 частки нараховувалась пільга. В ході розгляду заяви з’ясувалося: онуки зареєстровані, але не проживають, що підтверджено актом обстеження Хоростківської міської ради від 25 березня 2016 р. №48. Відповідно з першого березня 2016 р. пільга заявнику нараховується за фактичними витратами, але не вище норм споживання, які, згідно з підпунктом 2 пункту 3 постанови Кабінету міністрів України від шостого серпня 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», становлять чотири кубометри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини