Вільне життя

Щоб вирішити земельний спір

Мої проблеми, на мою думку, виникли з вини працівників Коропецької селищної ради. 

Я, Кіндрат Петро Михайлович, проживаю на вул. Івана Франка, 129-А, пенсіонер. Річ у тім, що за мною рахується 0,28 га присадибної ділянки. Користуюся цією землею з 1977 року. Щороку справно плачу податок.

Спочатку моїми сусідами були люди, з якими ми жили дружно, поважаючи одні одних. Нинішній мій сусід розпочав приватизацію городу (0,34 га) біля хати. В розмові зі мною він заявив, що буде приватизовувати й частину мого городу за ровом (0,08 га). Якщо він приватизує цих 0,08 га землі, то мого городу залишиться лише 0,20 га. Це захоплення землі й пряме порушення земельного законодавства.

Щоб цього не сталося, я звернувся до сесії селищної ради із заявою, у якій просив, щоб об’єктивно розібралися в цьому питанні. Просив також, щоб на засідання сесії запросили й мого сусіда, але він не з’явився. Було прийнято рішення створити комісію для розгляду моєї заяви.

Настала весна, минули дні, а комісія не з’являється. На господарстві я тримаю корову й коня. Для їхнього утримання потрібні корми. Така байдужість з боку працівників селищної ради зв’язує мені руки.

Тому прошу цього листа опублікувати в газеті. Можливо, їм стане соромно за свої вчинки.

Петро КІНДРАТ.
смт Коропець Монастириського району.

Судячи з листа, в нашого читача виник земельний спір.

Коментує ситуацію директор Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Юрій Гордєєв.

Земельні спори повинні розв’язувати органи місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у місячний термін з дня подання заяви. В заяві зазначаються підстави виникнення спору, які потрібно розглянути. До заяви можуть бути додані необхідні для розгляду спору документи й матеріали: документи на право власності на земельну ділянку, акти, протоколи, розпорядження контрольних органів, квитанції про оплату земельного податку тощо. Рішенням органу місцевого самоврядування визначається порядок його виконання.

Та, на жаль, трапляється, що сільські та міські ради самоусуваються від виконання покладених на них функцій. У цьому випадку особі, яка вважає свої права та інтереси порушеними, треба звертатися до місцевого суду з позовною заявою про усунення перешкод у користуванні майном (земельною ділянкою), у якій відповідачами мають бути ті особи, які, на думку автора звернення, захопили належну йому земельну ділянку. Саме такий шлях захисту порушених прав особи буде дієвим.

Якщо пенсіонер — автор листа — підпадає під одну з категорій громадян, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги згідно із статтею 14 Закону «Про безоплатну правову допомогу», а це — малозабезпечені особи, інваліди, які отримують пенсію або допомогу в розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, ветерани війни (учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, члени сімей загиблих), особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, реабілітовані особи та інші, — то він може звернутися до Тернопільського місцевого центру (м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7) для отримання допомоги в складанні документів процесуального характеру та надання адвоката для представництва в суді, послуги якого оплатить держава.

Отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги — уточнити категорії осіб, які мають право на неї, та інші, можна за єдиним номером: 0-800-213-103, який працює цілодобово й безкоштовно в межах України зі стаціонарних і мобільних телефонів.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини