Вільне життя

Із бджіл — мед, молочко, віск і… борода

У селі Конюхи, що в Козівському районі, вже десятки років не заростає стежка на родинну пасіку Данилюків. Проклав її Григорій Данилюк, а зараз продовжує батькову справу син Тарас.

Здобувши ступінь магістра на кафедрі бджільництва Львівської академії ветеринарної медицини, чоловік використовує набуті теоретичні знання на практиці. Тією ж стежкою йде син Тараса — Данило.

Тарас Григорович 30 років займається бджолами, тримає 40 бджолосімей. Каже — маленькі комахи дуже добре відчувають людський страх і завжди реагують на різкі рухи.

Окрім бджіл, пасічник розводить воскову міль. Цього навчився у батька, коли той починав виробляти настоянки. Пан Тарас виготовляє галериновий мед і бальзам, які допомогли багатьом людям у лікуванні туберкульозу. Як відомо, ці препарати покращують імунітет і сприятливо впливають на судини.

Пасічник розповів про ще один унікальний продукт бджільництва — маточне молочко. Для імунітету це прекрасний біостимулятор, який придушує розвиток ракових клітин. Також він поліпшує склад крові, регулює діяльність внутрішніх залоз, покращує пам’ять і зір. Отак на своїй пасіці Данилюки збирають не лише мед, а й пилок, пергу, прополіс, маточне молочко, віск тощо.

Тарас Григорович розповідає, що спеціально виховує шкідника для бджіл і дуже корисну для здоров’я людини комаху — воскову міль. Для цього облаштував спеціальне приміщення, «молярій». Тут комахи розвиваються цілорічно, не завдаючи шкоди бджолам. З молі виготовляють продукти, які теж мають цілющі властивості.

В майбутньому Тарас Данилюк планує збудувати апітерапевтичний будиночок, у якому буде практикувати «сон на вуликах». Подумую про виготовлення медових вин.

Любить співрозмовник на пасіці пожартувати з бджолами. Із рою формує собі… бороду. «Таке може зробити тільки той, хто не боїться бджіл і любить їх», — каже пасічник.

Галина ВАЦЛАВСЬКА,

студентка ІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини