Вільне життя

А ти вже розмовляєш англійською?

Літо — пора відпочинку, розваг та… навчання. Саме в цей період з’являється чимало часу не тільки на відпустку, а й для вивчення англійської мови.

У Тернополі на сьогодні є безліч курсів з різноманітними методиками викладання, підходом до слухачів та оригінальністю подачі матеріалу. Розмовляти іноземною навчать як піврічну дитину, так і людину зрілого віку. Вибір великий: від індивідуального репетиторства до англомовних клубів. Проте яка вартість такого задоволення і чи за все потрібно платити? Про це дізнаємося з огляду тернопільських курсів вивчення іноземних мов.

Навчально-консалтингова компанія «Профі-центр», вивчення англійської в якій проводиться за методом Каллана, дає змогу вивчити мову в чотири рази швидше. Заняття відбуваються здебільшого в групах, проте передбачені й індивідуальні уроки. Вісім групових занять на місяць коштуватимуть 480 грн, тоді як одне індивідуальне, тривалістю близько двох годин, — 180 грн. Навчання включає в себе 12 рівнів складності, триває орієнтовно півтора року. Тут гарантують складання тестів на знання англійської мови, як от Cambridge FCE, TOEFL, IЕLTS. Проте не тільки дорослі, а й діти віком від 7 до 10 років мають змогу вивчити англійську за програмою Callan for kids. Програма передбачає чотири рівні складності, тривалість одного — 4—5 місяців. З вашою дитиною працюватимуть 70 хвилин 8 разів на місяць, за що доведеться заплатити 395 грн.

Школа іноземних мов «Поліглот» надає свої послуги з вересня минулого року. Якщо ви вже досягли трирічного віку, то тут вам двері відчинені. Навчання відбувається у групах (2—6 осіб) та індивідуально. «Для дітей заняття проходять в ігровій формі, оскільки так їм легше сприймати матеріал, — розповідає адміністратор Олена Силівончук. — Вартість навчання для дітей від 330 до 440 гривень за місяць, відповідно до віку, для дорослих — від 520 до 560. Індивідуальне заняття триває годину, групове — годину 20 хвилин». При школі для дітей віком від 6 до 12 років із червня по липень проходить літній табір за двома програмами «Англійська із Greeny the Brownie»  і «Англійська та Cooking». Вартість першої — 600 грн за 9 тригодинних занять, другої — 900 грн за 12 тригодинних занять.

Якщо ви бажаєте, аби перше слово вашої дитини було не мама, а mother, тоді вам на авторські курси Helen Doron, що на вулицях Шашкевича й Київській. Діти тут навчаються від 6 місяців. Заняття проводяться тільки англійською в ігровій формі з великою кількістю матеріалів (книжки, аудіозаписи, відео тощо). Діти займаються двічі на тиждень від 35 хвилин до години. Група може налічувати до восьми осіб. Вартість — 410 грн за місяць. «Навчання триває десять місяців з канікулами в липні та серпні. У цей період діти можуть відвідувати літній табір, який проводиться вже за іншою методикою, відірваною від Helen Doron», — розповідає адміністратор Юлія Білик.

А тепер перейдемо до того, за що платити не доведеться. У Тернопільській обласній універсальній бібліотеці щовівторка відбуваються безкоштовні заняття клубу розмовної англійської мови через Skype з американським волонтером Алонзо Хадкінсом. Якщо у вас середній рівень володіння англійською, то щосуботи на вас чекають безкоштовні уроки з волонтером Артемом Пилипчуком. Єдине, за що доведеться заплатити, так це за читацький квиток.

У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді за сприяння Посольства США в Україні діє бібліотечно-ресурсний центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів». Координатор центру Оксана Гуменюк розповідає, що на сьогодні діє кілька клубів. Насамперед це клуб спілкування англійською мовою, який проходить щосереди. Основна його мета — подолання мовного бар’єру. Також кожної неділі тут відбувається англо-український курс фінансової грамотності, модератором якого є фінансист Тетяна Романовська. Вимогою до учасників є рівень англійської не нижче Pre-Intermidiate.

Для дітей тепер триває літній табір Summer English Camp, який проходить щосереди та щочетверга, де з дітьми вчаться письма та проводять інтерактивні читання казок Disney на IPadах. Курси безкоштовні, але обов’язковою умовою є наявність читацького квитка. Центр співпрацює з американським Корпусом миру, тож тернополяни матимуть змогу почути розмовну американську і поспілкуватись із носієм мови.

Тернопіль — місто невелике, але можливостей для вивчення іноземної чимало. Тож беріть волю в кулак, вчіться, і коли вас запитають: «А ти вже говориш англійською?», ви впевнено скажете: «Так».

Зоряна МУРАШКА,
студентка II курсу факультету філології і журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

One comment on “А ти вже розмовляєш англійською?”

  1. Anni

    Ця стаття містить неправдиву інформацію. Людина в особі Лілії Домбрович не є директором “Перших Київських курсів іноземних мов” і ніколи нею не була. Проте представилася такою. Автор статті не перевірила інформацію, що є грубим порушенням. Шкода, що “Вільне життя” не вчить починаючих журналістів на предмет “перевірки правдивості інформації”.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини