Вільне життя

Вибрики «підручних» не мають меж

«Журналісти — підручні партії», — так ще Микита Хрущов визначив роль і місце радянських ЗМІ та їх працівників. А оскільки тодішні стереотипи успішно прижилися в нинішній Росії, то й тепер тамтешні мас-медіа не вийшли з ролі підручних. Тільки й різниці, що прислуговують не компартії, а тій, що при владі нині — «Единой России». І, зрозуміло, особисто головному «единороссу» Путіну.

Ось отримав канал «Росія 24», на якому програму «Вести недели» веде головний підручний Дмитро Кисельов, відповідальне завдання — показати євроскептицизм у Франції. Тобто зробити передачу, з якої випливало би, що в цій країні недолюблюють ЄС, натомість аж жижки людям трясуться, так хочуть брататися з Росією. Сказано — зроблено. Дисципліновані московські телевізійники передачу зліпили, вірнопідданий Кисельов показав її глядачам.

А незалежні французькі журналісти дуже здивувалися. Вони також відстежують, як їхні співвітчизники ставляться до ЄС, але нічого схожого на те, що показав російський канал, ніколи не помічали. Тим паче, не відчували в своїх земляків паталогічної любові до РФ. І вирішили медійники з Парижа пройти той шлях, яким промарширували їхні московські колеги, зустрітися із тими ж людьми, що фігурували в передачі Кисельова.

Акція протесту, яку показали на телеекрані «Росія 24», справді була. Тільки одна «маленька» деталь: стосувалася вона реформи трудового законодавства у Франції, а не участі країни в Євросоюзі, як можна було зрозуміти з передачі. Реально існує і колишній ліцей у 19 окрузі Парижа. За словами Кисельова, звідти виселили учнів, оскільки навчальний заклад довелося віддати під житло мігрантам. Ось, мовляв, до чого призвела євроінтеграція. Мер округу пояснив, що в колишньому ліцеї справді проживають іноземці, але ніхто не виселяв учнів. Приміщення стояло порожнім ще з 2011 року, тобто задовго до міграційної кризи, то його тепер використали.

Знайшли французькі журналісти й людей, яких опитували московські горе-колеги. Спантеличені парижани, коли довідалися, як перекрутили й прокоментували їхні висловлювання, довго не могли отямитися. «Це жахливо, огидно й образливо, що мої слова переклали таким чином. Це навіть не помилковий переклад — ці слова повністю вигадані, — обурилася одна з опитуваних. І виклала свою справжню позицію. — Ні, я зовсім не боюся мігрантів. Я сказала їм, що відчуваю себе в безпеці і що питання мігрантів для мене ніяк не пов’язано з почуттям небезпеки, і що я за те, щоб ми приймали людей, які втікають з країни, де йде війна». А Кисельову просила переказати, що він нечесна людина, оскільки виставив її расисткою. Делікатна ж ця жінка, після того, що з нею зробили, так м’яко висловилася: «Нечесна людина».

Серед потерпілих від путінських «підручних» є і кілька політиків. Один з них, колишній міністр Брюно Ле Мер, ознайомившись з нібито своїм твердженням, але в інтерпритації московських медійників, заявив: «Не схоже на те, що я сказав».

Тепер французи знають: якщо на них наставляють камеру московські медійники й про щось запитують, то найкраще мовчки пройти повз них. Бо ті «підручні» цивілізованого європейця можуть виставити путінським підспівувачем, а потім доводь, що ти не такий.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини