Вільне життя

Викладаєш польську? А дозвіл де?

Нині в Україні багато суботніх польських шкіл. Я планую віддати сина в таку школу, бо в майбутньому хочу, щоб він навчався у Польщі. Допоможіть знайти тих, хто відповідає за стан викладання польської мови в Україні, зокрема в нашій області. Хто має право викладати? Який документ повинен мати такий вчитель? Я цим цікавлюсь і чую, що навчання польській мові у нас — це справа бізнесу. Її викладають випадкові люди, без відповідної освіти. Щоб стати вчителем української мови і літератури, треба п’ять років навчатися в університеті. А польську, виходить, можна викладати, маючи Карту поляка чи пройшовши якісь мовні курси?..
Галина БОЙКО, смт Гусятин. 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Щоб відповісти на ці запитання, ми звернулися до викладача польської мови Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, доцента кафедри загального мовознавства і слов’янських мов, кандидата філологічних наук Наталії Павлівни Лобас. Вона пояснила, що сьогодні в Україні немає спеціального державного органу, який би перевіряв кваліфікацію викладачів польської мови.

«Право викладати польську, як і будь-який інший предмет, має особа, яка отримала вищу освіту за відповідною спеціальністю, — каже Наталія Павлівна. — У Тернопільській області є кілька вишів, що дають таку спеціальність або спеціалізацію. Якщо у вас виникли підозри щодо компетенції якогось викладача, то можна попросити в нього відповідні документи, які засвідчують його фахову підготовку (наприклад, диплом вишу), або порушити питання щодо відповідності займаній посаді у закладі, в якому цей викладач працює. Ідеальним варіантом є наявність у викладача польської мови Сертифіката про рівень володіння польською мовою як іноземною, яку видає державний орган Польщі. Це єдина інституція, яка має право сертифікації — Державна комісія засвідчення володіння польською мовою як іноземною (Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego). Сертифікат видається після здачі відповідного екзамену. Для вчителя польської мови бажаний рівень не нижче B2».

Знайти хорошу суботню школу можна за допомогою сайту Луцького консульського округу Республіки Польща — www.luck.msz.gov.pl. Зазвичай заняття в цих школах безкоштовні, але записатися на них треба заздалегідь — на початку їхнього навчального року. В таких школах часто викладають учителі-поляки, прислані в Україну Центром розвитку польської освіти за кордоном (Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą). На цьому сайті у розділі «Польські організації» представлено й товариства, що діють на Тернопільщині. У нашому обласному центрі мовна школа діє при Польському культурно-освітньому товаристві Тернопільської області. Його адреса: 46001, м. Тернопіль, бульв. Шевченка, 21. Контакти: (0352)52-40-54, 23-41-62; mira27freez@gmail.com. Голова — Петро Фриз.

Полонійна організація діє і на Гусятинщині — це Надзбручанське товариство польської культури і польської мови. Його адреса: 48201, с. Сидорів Гусятинського району, вул. Закостельна, 18. Голова товариства — Ян Пейко. Контакти: (0355)72-23-49; sudoriw@hotmail.com.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

One comment on “Викладаєш польську? А дозвіл де?”

  1. Ania

    сертифікат можна отримати, показавши диплом вишу 🙂

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини