Вільне життя

Гайда в Копичинці!

І що там такого особливого? — спитаєте. Відповім: щонайменше дев’ять унікальних історико-культурних і природних мальовничих об’єктів. А якщо турист на колесах, бодай на двох, то можна захопити ще кілька цікавих місцин у межах 9—12 кілометрів. Проблем із харчуванням, ночівлею і паркуванням велосипеда не буде. Принаймні так стверджують копичинські активісти, котрі прагнуть, аби про їхнє містечко дізналося якнайбільше люду. 

Нещодавно в Копичинському музеї театрального мистецтва Тернопільщини відбулася презентація буклета «Копичинці та околиця». Це, за словами керівника цього проекту й директора музею Руслани Савки, путівник для туристів, з якого вони можуть довідатися про цікаві місця Копичинців та околиці, замовити екскурсії у зазначених об’єктах чи організувати мандрівку самотужки, послуговуючись опублікованою тут картою. Пані Руслана каже, що це лише частина краєзнавчої роботи музею.

Проілюстрований світлинами Тараса Хлібовича кишеньковий путівник-розкладачка містить інформацію, що інтригує і спонукає ознайомитися з містечком ближче. Аби, приміром, подивитися на його архітектурну пам’ятку національного значення — церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього, збудовану ще в першій половині ХVІІ століття. Там — старовинні образи і славнозвісний Хрест тверезості, під котрим не одна людина позбавилася згубної алкогольної пристрасті. А хіба не цікаво пройтися коридорами гімназії з понад столітньою історією, котра на початку минулого століття ще була поділена на чоловічу й жіночу школи? Копичинську гімназію свого часу закінчували доктор медичних наук Михайло Андрейчин, засновниця львівського «Видавництва Старого Лева», поетка Мар’яна Савка та багато інших відомих краян. Про це теж ідеться в путівнику.

Ще в Копичинцях є костел Успіння Пресвятої Діви Марії початку ХІХ століття, збудований власником міста Яковом Баворовським. У його підземеллях збереглися гробівці представників цієї родини. Цікаві й давні в Копичинцях залізнична станція, Народний дім (нині — бібліотека для дорослих) тощо.

Тут у лісових урвищах розміщений меморіал вояків УПА — 44 камінних хрести з іменами повстанців і могила, в котрій перепоховані загиблі герої.

…Маючи транспорт, можна гайнути в село Чагарі й помилуватися його унікальними скульптурами; відвідати 18-гектарний дендропарк у Хоросткові, два палаци графів Сєменських-Левіцьких; маєток Дідушицьких-Чарторийських у Яблуневі; храм Святої Параскеви П’ятниці в Крогульці, парохом якого був батько Богдана Лепкого отець Сильвестр (Марко Мурава). Також у Крогулецькій школі є музей родини Лепких.

У путівнику турист знайде адреси й номери телефонів закладів, де його нагодують і нададуть нічліг. До речі, в одному з них можна буде оздоровитися в басейні з високомінералізованою водою-ропою, аналог якої є тільки в прибалтійському курортному місті Друскінінкай!

…Тож перш ніж купувати недешеві пізнавальні тури в чужі країни, спробуймо пізнати свою Тернопільщину. А Копичинці з околицею зададуть нашій мандрівці тон.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини