Вільне життя

Замість телевізора — коляда

Жалівсі мені сусід, жи нема що по телевізору теперка на свята дивитисі: «Я тілько новини вечором си включу, а потім трошка реклами позиру — і всьо, — стогнав Місько Ганчин.

— Купив син таку штуку, же багато каналів показує, то я перед Новим роком сів і давай клацати. Тішивсі спочатку, як мала дитина. Думав, же буде чим вечорами сі побавити. Ага, дочекаєшсі тутка. На одному показували ментів, на другім тоже якийсь кримінал, на третім йшла реклама памперсів. І такво просидів на дивані півгодини, тоди плюнув і пішов жінці помагати салат кришити. І що, думаєш, на другий день щось ліпше було? Чи на свята? А дзуськи! Їдні кіна я вже напам’ять знаю, а решту не годен сі дивити». Так телевізор вигнав Міська на ці свята колядувати. Бо що ще робити різдвяними вечорами, як не колядки співати і по сусідах волочитисі? Аво прийшов сусід до мене, тоді до іншого сусіда, а потім до куми-сусідки. І наївся, і напився, і кілька гривень для онуків на цукорки припас, та ще й набалакавсі досхочу з людьми. А то раніше тілько то й робив, що сидів у штирох стінах перед ящиком. Тож, думаю, якщо наші «українскі» канали будут і надалі москальскі фіглі крутити, то люди в телевізори будут вазонки садити чи, як Азіров радив, капісту. А що, не пропадати ж добру.

Певно, то наша трета біда, окрім дурнів і доріг, — телєвізія. Ще новини — куда не йшло. А як діло доходит до чогось іншого, то тутка в наших продюсорів пупец сі розв’язує. Ніц не годні свого придумати, всьо купуют. Я вже думав, же Кобзона з Газмановим не зобачу цегоріч у свому «ящику». Аж нє — явилисі вони й решта пропутінської співочої гвардії.

Пляцки мені в писок після такого стиду вже не лізли. Тож пішов я закусювати біду омлетом.

Для него тре дві яйци збити зо столовом лижком майонезу, посолити і поперчити до смаку, вилляти на велику пательню або ж круглу бляшку і спекти в духовці. Трошка остудити тісто, а тоди викласти на него таку начинку. Потерти їден плавлений сирок, вдусити зубчик часничку, вимішати з майонезом, посолити і як маєте на підвіконнику якусь зелень (чи то петрушка, чи цибулька), то скубніть трошка, посічіт і додайте до начинки. Її викладіт на рулет, скрутіт, притисніть і поставте в холодильник або в якесь зимне місце на годинку-дві. Тоди поріжте на кусочки і наминайте з курячим розсолом.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини