Вільне життя

Зарваницька Богородиця об’єднала журналістів

Прощею до Зарваниці відзначили цьогоріч своє професійне свято представники засобів масової інформації та прес-служб установ і організацій Тернопілля. Зініціювала та організувала першу в Україні професійну прощу журналістів ГО «Тернопільський прес-клуб». Надалі до цієї доброї традиції наші медійники планують залучити колег з інших регіонів. 

Розпочалася проща архієрейською божественною літургією в соборі Зарваницької Матері Божої, що в Марійському духовному центрі. Очолив її єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський владика Теодор (Мартинюк). Усі, хто хотів, змогли висповідатися і запричаститися.

Відтак відбулося водосвяття. А після трапези владика запросив журналістів на духовну науку про їхнє покликання і відповів на запитання, що стосувалися викликів фаху, суперечностей між службовими обов’язками та моральними принципами. Владика Теодор наголосив на кількох ключових речах. Зокрема на тому, що один з найвищих Божих дарів — це свобода. Тільки вільна людина може нести добру інформацію, тому журналісту важливо не дати зневолити себе нічим і ніким. Свобода — питання сумління, компромісів, мужності. Її визначають особисті взаємини людини з Богом…

Чимало журналістів-трудоголіків, сподіваюся, переглянули внаслідок духовної науки своє ставлення до роботи. Владика закликав ставитися до професійних обов’язків сумлінно, але й не забувати про сім’ю, близьких людей, котрі нас люблять і підтримують, адже родинні цінності — понад усе. І найперша мета професійної прощі — пошук цінностей пріоритетних, духовних.

Владика говорив афоризмами — і мимоволі закрадалася думка: чи так само компетентно він розмовляє з прочанами медичної сфери, працівниками фіскальної служби, полісменами…

Отримавши відповіді на свої запитання, журналісти взяли участь у панахиді за колегами, загиблими на Майдані та в зоні АТО. Опісля помолилися перед чудотворною іконою Зарваницької Богородиці, що в місцевому парафіяльному храмі Пресвятої Трійці та Покрови Пресвятої Богородиці. Отець Петро Пастух розповів прочанам про ікону, чудесні зцілення, що відбувалися з людьми, котрі приступали до неї з вірою. Благословив прочан мощівницею з мощами мучеників раннього християнства, що мироточать.

На завершення прощі сонячний літній день благословився теплим дощиком. Небеса зусібіч засвітилися веселками. Їх було кілька. В їхні барвисті арки в’їжджав наш автобус на шляху додому. Наша Віра Касіян стояла біля водія і фіксувала це диво на фото й відео. Керівник прес-служби управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Гуменна з благоговінням гладила свій животик, в якому спало умиротворене материнською молитвою ще ненароджене дитятко. Власкор «Голосу України» Любов Левицька засилала до веселкових небес молитву за своїх дітей і внуків. Прес-секретар прокуратури області Леся Долішня думала про свого малюка, котрого залишила з бабусею, аби вимолити в Зарваницької Богородиці йому і його старшому братикові добру долю. Бо проща хоч і професійна, та всі ж розуміють: на роботі тільки тоді можна зрушити гори, коли вдома всі здорові й радісні.

Багато хто з нас уже уявляв, як поїдемо на прощу до Ватикану, бо прозвучала така пропозиція — і владика (він викладає в Римі) обіцяв посприяти. Думається, що поки ми ще сідали в автобус, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич, котра допомагала організувати нам прощу, подумки дякувала Всевишньому, що все вдалося якнайкраще… І ми дякуємо пані Ганні, владиці Теодору, отцям Олегові Харишину, Петрові Пастуху, всім священикам, котрі допомагали нам цього дня стати ближчими до Бога. Спасибі Тернопільському прес-клубу за ідею об’єднати журналістів України довкола Зарваницького дива.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини