Вільне життя

Засмагнувши і накупавшись досхочу,

…на пляжі ще й позмагатися охота. І такий активний відпочинок любителів здорового способу життя вже давно став для кращих з них професійним заняттям: дещо видозмінивши правила, пляжні футболісти з волейболістами і за світові з європейськими та всеукраїнськими трофеями ведуть боротьбу. 

Не дивно, що й учасникам сільських спортивних ігор Тернопільщини пляжний волейбол давно припав до душі. Чому саме під егідою наймасовіших змагань сільських фізкультурників краю стали його розвивати, теж не дивина. Відгукнувшись на пропозицію прихильників гри над сіткою, обласне фізкультурно-спортивне товариство «Колос» свого часу, на відміну від багатьох інших, не тільки схвально поплескало ентузіастів «по плечу», а й узялося всіляко їх підтримувати.

Не так, як гриби після дощу, але по одному, а то й по два спеціалізованих майданчики щороку з допомогою місцевих організаційних комітетів ігор споруджували до кожних наступних фінальних стартів. У Скалаті, Колодіївці на шкільному спортивному майданчику і в самому районному центрі Підволочиського району, в Гусятині і Збаражі, Заліщиках, Борщеві і Козовій, Ковалівці Монастириського і Великих Гаях Тернопільського районів, Гаях Розтоцьких і, знову ж таки, в районному центрі Зборівщини. Одне слово, коли не згадав ще зведених до районних сільських спортивних ігор, нагадайте і підкажіть.

Коли ж є де грати, то, без сумніву, знайдуться і бажаючі. Розпочавши з баталій мінімальної кількості волейбольних дуетів, далі, щоб визначити учасників фінальних квартетів, уже змушені були по три, а то і по чотири зональні турніри проводити. Їхня принципова суперечка під час основних частин сільських спортивних ігор Тернопільщини збирала не меншу кількість глядачів, аніж в інших видах. Із зростанням рівня майстерності команд сільських і селищних рад годі було відірвати погляд як від стрімких атак, так і від синьо-жовтої шкіряної кулі, яка завдяки вправним гравцям наперекір силі земного тяжіння здавалося все рідше приземлялася в пісок, щоразу намагаючись довше і довше залишатися в повітрі.

Минулий час оповіді зрештою, окрім ностальгійних спогадів, неминуче передбачає ще й не надто схвальне порівняння із сучасністю. Мовляв, не той тепер Миргород, і сільський пляжний волейбол не той. А ось і не вгадали. Не дадуть покривити душею голова Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік з головним суддею Петром Ніколюком і головами районних товариств Антоном Кузиком, Ігорем Кулькою, Сергієм Пилипом та Миколою Хомецьким, коли скажу, що проведений наприкінці минулого тижня в Гусятині фінальний турнір із пляжного волейболу за складом учасників став чи не найсильнішим за всю історію проведення в часи незалежної України сільських спортивних ігор Тернопільщини.

Хіба про те залишається шкодувати, що за грою кращих майстрів уперше не зможуть спостерігати під час основної частини змагань в останню неділю червня. До Синькова Заліщицького району неблизька дорога. Тож організатори не могли не прислухатися до побажань команд зібратися через обмежене фінансування, викликане «оптимізацією» галузі фізичної культури і спорту, десь ближче. Натомість ще більшої інтриги в суперечку восьми дуетів додала та обставина, що до числа учасників після досить тривалої перерви повернувся сімейний дует Оробків з Виноградного Заліщицького району. Батько Святослав, який раніше вже ставав переможцем ігор, разом із змужнілим старшим сином Андрієм цілком могли поставити під сумнів статус фаворитів іншої родинної пари — братів Ярослава і Тараса Савківих з Боричівки на Теребовлянщині. Трохи не вистачило для досягнення бажаного. А торішні віце-чемпіони з Хлопівки Гусятинського району Андрій Польовий з Михайлом Морозом знову підтвердили не випадковість попереднього успіху, фінішувавши цього разу третіми. Молодці, без сумніву й Олег Корбак з Іваном Ваврівим з Таурова Козівського району. Не надто повіривши спочатку у можливість власного вдалого виступу, на майданчику переконливо довели, що заслуговують на місце в четвірці кращих.

P1340594

У турнірі найсильніших пляжників Тернопільщини взяли також участь команди з Острова Тернопільського, Потуторів Бережанського, Мельнице-Подільської Борщівського і Ковалівки Монастириського районів.

Фото автора   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини