Вільне життя

За крок від планетарної ганьби

Після ганебних бойкотів кінця минулого століття, коли американці з переважною більшістю своїх союзників спочатку відмовилися їхати на Олімпіаду до Москви, а у відповідь представники «совєцького» блоку проігнорували наступну Олімпіаду 1984 року в Лос-Анджелесі, історія сучасного олімпійського руху цілком може зазнати ще більш відчутнішого удару. Через небезпідставні підозри в систематичному вживанні допінгу спадкоємців колишнього «сересер» можуть узагалі не допустити до участі в XXXI літніх Олімпійських іграх 2016 року в бразильському Ріо-де-Жанейро. 

Офіційним представникам «раші», навіть не почервонівши, звісно, ніщо не перешкодило моралізувати на тему «світової змови» проти «великої і недєлімої». Але факти — незаперечні. Світове антидопінгове агентство (WADA) щойно опублікувало нове повідомлення про стан справ у російському спорті. Атлети цієї країни, не соромлячись, докладають максимум зусиль, аби провалити тести на допінг і за допомогою різноманітних способів перешкодити експертам антидопінгового контролю.

Не вірите? Тоді ось вам факти, в яких важко засумніватися. З торішнього листопада до початку літа цього року WADA провела 2947 допінг-тестів російських спортсменів. Причому зі 455-ти проб, узятих з лютого по травень нинішнього року, в 52-х виявили заборонені речовини. Окрім трьох з останніх, до речі, в крові російських «чемпіонів» виявили заборонений «мельдоній».

Та і ця новина, так би мовити, не з найгірших. Зважаючи на ту обставину, що до значної частини російських атлетів фахівці WADA не мали вільного доступу передусім через те, що офіційна влада не соромилася їм ставити «сталінські» бар’єри закритих військових міст, для відвідування яких необхідний спеціальний дозвіл. До того ж співробітників допінгового агентства намагалися також залякати погрозами вислання з новітньої, на думку Путіна, «імперії».

А приклад з одною з відомих російських спортсменок інакше як анекдотичним не назвеш. Спробувала пройти допінг-тест за допомогою контейнера, який містив… чисту сечу. Однак, коли рідина зі сторонньої посудини витекла на підлогу, не посоромилися ще й спробувати підкупити співробітника лабораторії. Не дивно, що і в її пробі був виявлений заборонений препарат.

Одне слово, нікого не здивує, що вже завтра. 17 червня, Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій має остаточно визначитися з приводу членства в цій організації Всеросійської федерації легкої атлетики. А наступного вівторка, 21 червня, в швейцарській Лозанні остаточний вердикт про допуск російської олімпійської команди до Олімпіади в Ріо-де-Жанейро має винести і Міжнародний олімпійський комітет. Останні повідомлення з WADA, погодьтеся, на оптимістичний для росіян лад не надто налаштовують. Особливо зважаючи на ту обставину, що керівник МОКу, німець Томас Бах раніше вже висловив свою точку зору: якщо доведуть організовану і всеосяжну систему вживання допінгу, збірну Росію не допустять до участі в наступній Олімпіаді.

Ярослав БІЛИЙ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини