Вільне життя

Знайте, діти, хто у вас тренер

Триває серія всеукраїнських стартів майстрів «королеви спорту» в Кіровограді. Так само, як і серія успішних виступів на цих змаганнях наших земляків. 

На початку цього тижня з хорошим настроєм повернулися додому наймолодші тернопільські легкоатлети. Під час чемпіонату України серед юнаків і дівчат 2001 року народження і молодших медальну естафету продовжила вихованка Тернопільської ОДЮСШ Вікторія Мітюрьова. Відзначилася в секторі для штовхання ядра. Після кращої фінальної спроби Вікторії 3-кілограмовий снаряд приземлився на позначці 10 метрів 82 сантиметри, забезпечивши дівчині бронзову медаль.

Ще одна підопічна Галини Шмуляєвої Наталія Гривняк з результатом 10 метрів 5 сантиметрів посіла сьоме місце. А в секторі для метання спису Іван Павлик і Андрій Жук для початку порадували наставницю дев’ятою та одинадцятою позиціями. Непогано виступили також Вадим Трач з Тернопільської ОДЮСШ «Колос», в якій займається під керівництвом Олега Данилюка, і Олександра Усенко з Шумська, яка завдячує успіхам в місцевій районній ДЮСШ та в обласній ДЮСШ з біатлону того ж сільського товариства досвідченому наставнику Василеві Кирилюку. Обоє фінішували шостими відповідно в забігах на 400 і 800 метрів. А на останній з цих дистанцій залікові очки збірній області приніс ще підопічний тренера Тернопільської районної ДЮСШ Ігоря Чайки Максим Куп’як, показавши одинадцятий результат.

353

Іменинницею після завершення змагань, без сумніву, все ж почувалася тренер-викладач Тернопільської ОДЮСШ Галина Шмуляєва. Набравши три роки тому до своєї групи метальних дисциплін 10—11-річних юнаків і дівчат, молодий спеціаліст навіть перевершила плани старших колег з навчального закладу, які жартома спрогнозували, що першого призера всеукраїнських стартів має підготувати в 2017-му.

Колеги, зрештою, добре поінформовані про те, що пов’язує Галину Шмуляєву (в дівоцтві — Кахову) з «королевою». А юним вихованцям, звісно ж, необхідно детальніше розповісти про їхню другу, надзвичайно скромну за характером маму в легкоатлетичній секції, яка нізащо не підвищить на них голос, завжди підкаже, як краще виступити. Майстер спорту Республіки Білорусь, багаторазова чемпіонка цієї країни з метання спису на зламі століть два роки підряд виборювала бронзові медалі юнацьких чемпіонатів світу. А в 2001-му стала чемпіонкою Європи серед юніорок.

Доля склалася так, що шість років тому разом з чоловіком Дмитром переїхали до Тернополя. Після народження сина Макара, якому нині так само шість, уславлена легкоатлетка, випускниця Білоруського державного університету фізичної культури, звісно, і далі не уявляла себе без улюбленого виду спорту. Тож в юних тернополян завдяки пані Галині і з’явилася можливість мріяти про майбутні вагомі перемоги в таких непростих легкоатлетичних дисциплінах, як метальні.

На фото: Вікторія МІТЮРЬОВА готується виконати чергову спробу; бронзова призерка юнацького чемпіонату України разом із тренером Галиною ШМУЛЯЄВОЮ.

Фото Василя БУРМИ та з архіву Галини ШМУЛЯЄВОЇ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини