Вільне життя

Книжкові смаколики у літню пору

Літо — омріяний час відпочинку, коли є можливість залишитися наодинці з природою, або з улюбленою книжкою. Як обрати серед великого потоку ту єдину? Ось невеличкий екскурс книжковими смаколиками талановитих тернопільських письменників.

Філософія. «Мигдаль для серця» — збірка новел та замальовок Ірини Мацко для тих, хто полюбляє філософію життя. Зібрані історії торкаються сердечних почуттів та переживань: кохання, відносини, затишок тощо. Особливістю книжки є її форма подачі, що нагадує кулінарні рецепти: страва, порції, час та секрет приготування, поради щодо поліпшення смаку. «Мигдаль для серця» — універсальний. Його можуть вживати майже всі категорії людей, за винятком тих, що мають індивідуальну непереносимість душевного тепла або надлишкову увагу до себе», — пояснює авторка.

Гумор. Зоряна Биндас відома насамперед як радіожурналістка. Проте сьогодні її сміливо можна назвати поеткою та прозаїком. Адже нещодавно вона представила роман у новелах «Трубачі з Підгорбиків». Ця книжка — збірка історій з життя українського села, насичених кумедними ситуаціями та гумористичним настроєм, у які потрапляють прості люди, змусить посміятись від душі. Прив’язки до конкретного часу немає, проте дія в книжці відбувається в дев`яностих. Головні герої — такі-собі Трубачі, баба та дід. Але особливу увагу привертає баба-Трубачиха, яка вправно вирішує будь-які справи. Український письменник, мандрівник Макс Кіндрук писав: «Ця книга насмішить, а ще – що нечасто трапляється під час читання – викличе у вас почуття вдячності. Бо то є нормально – дякувати за можливість усміхнутися».

Подорож. Любителям мандрів без вагань можна запропонувати подорожні записки Надії Сеньовської «Оптимістичні подорожі довоєнною Україною». У цій книжці — невигадані події та герої, цікаві місця, насичені почуттями розповіді та гумористичні історії. Зі сторінок книжки вир життя містичної довоєнної України розпочинається з Боднарівки, невеликого села на Хмельниччині, звідки родом Надія. Авторка створює картину України, проходячи херсонським степом, горами Карпат та Криму, вуличками Ялти, відчуваючи запах моря та карпатського різнотрав`я, не оминає такі міста як Львів, Чернівці, Луцьк. Слід зазначити, що поєднання письменницею справжності та природності своїх споглядань після прочитання відкриває здатність не просто радіти життю, а помічати незвичайне у звичайному. Мандри Надії Сеньовської — обмін емоціями та почуттями від побаченого.

Поезія. «с(Ш)тиль» — перше друковане видання від представників літстудії «Сім Герц». Діяльність «герців» характеризується новаторством та своїм баченням мистецьких процесів. Антологія містить тексти 13 авторів, серед них Юра Вітяк, Катя Грушовська, Олег Підфігурний, Надія Німець, Сергій Сукманюк, Саша Костюк, Леся Ясніцька, Станіслав Горохівський, Соломія Бойко, Марія Палихата, Роман Фестрига, Тарас Кривецький, Христина Дзюба. Ця книжка дозволяє побачитисуміш потоку свідомості авторів, зробити виклик власним поглядам та відчути емоції,які вони не боялись вкласти у рядки.«с(Ш)тиль» – антологія сучасних думок та особливих авторських постатей, що творять тексти будучи справжніми для свого читача.

Детектив. У«Вовчому місяці» — хірурга-детективіста Олексія Волкова йдеться про колишнього вчителя історії, що змушений протистояти цілому світу. Унікальна знахідка під Новий рік, масовий розстріл людей, безжальна корумпована система — все це змушує героя боротися до останнього. Інша гостросюжетна лінія розповідає про кривавий резонансний злочин, який відбувся на момент таємного приїзду одного з найвпливовіших магнатів Південної Америки. Не пов`язані між собою події стають основою роману, де постає запитання: «Чи можливо подолати та перемогти це все?» Відповідь на це можна знайти лише розкриваючи сторінки книжки.

Смачного прочитання!

Тетяна Скиба,
студенткаII факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини