Вільне життя

Липень здивує спекою, а серпень — дощами

Зазвичай мінливою називають весняну погоду. Проте дедалі частіше мінливість стає притаманною всім порам року. Цьогорічне літо, за прогнозами синоптиків, винятком не буде. 

За словами заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського метеорологічного НДІ НАН України Вазіри Мартазінової, погода найближчі три місяці буде більш мінливою, ніж рік тому. Справжнє літо почнеться тільки після 10 червня, а спекотні періоди не будуть тривалими, стверджує науковець.

В Українському гідрометцентрі очікують «традиційний» червень — з короткими грозовими дощами і температурою не вище +30 вдень. Таку саму погоду прогнозують і метеосайти. За їхніми розрахунками, короткі грозові дощі будуть кожні день-два. Саме через них весь місяць денна температура не підніматиметься вище +28.

Разом з тим, за прогнозами Мартазінової і народного прогностика Леоніда Горбаня, дощів має бути менше. Так, Горбань обіцяє сильні грози (14—17 мм опадів) лише в середині червня і невеликий дощик у перші червневі вихідні. Решту часу буде сонячно та сухо.

Як повідомили в Тернопільському обласному центрі з гідрометеорології, в червні очікується середня температура повітря +18 градусів, що на 1,1 градуса вище за середньомісячну. Середня кількість опадів на Тернопіллі передбачається в межах норми — 85 мм. Загалом у червні, порівняно із травнем, як застерігають місцеві синоптики, має бути більше гроз, частіше спостерігатимуться град, шквали, сильні зливи.

Щодо другого літнього місяця, то науковці передбачають, що липень буде сухим і спекотним.

«Під час сінокосу традиційно стоїть спека, і цей рік не буде винятком», — каже заступник начальника Гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

За розрахунками Горбаня, другий літній місяць взагалі поб’є температурні рекорди: +30—34 в тіні вдень. Ночами буде комфортніше — +20—22 градуси. Проте, згідно з прогнозом Горбаня, дощів у липні буде чимало, і вони пройдуть у три періоди: три дні на початку місяця, два дні в середині і один день — наприкінці.

Серпень має бути більш дощовим і менш спекотним, ніж липень. Про ймовірність рясних опадів у серпні говорить Вазіра Мартазінова. А Леонід Горбань обіцяє найбільш затяжний період негоди — три-чотири дні — в середині місяця: з 13 по 15—16 серпня, хоча опадів випаде не дуже багато, від 2—3 до 10—11 мм за добу. Також, за прогнозом Горбаня, сильну зливу із градом варто очікувати на початку серпня — на день святого Іллі. А ось кінець місяця буде сухим і теплим: якщо й задощить, то дуже незначно.

Віра КАСІЯН

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини