Вільне життя

Макфол: НАТО має відповісти на загрозу, яка йде з боку РФ

Колишній посол США в Росії Майкл Макфол вважає виправданими рішення щодо зміцнення сил НАТО. Зокрема, про це він розповів в інтерв’ю Postimees. 

“Політика Росії призвела до того, що альянс змушений відбивати загрозу, яка йде з боку Росії, і НАТО вжило низку заходів, щоб зробити це”, – зазначив він, додаючи, що дії РФ потребують сильної відповіді.

Макфол також підкреслив, що Росія робить все для того, щоб економіка України якомога швидше занепала. “Захід повинен зробити все від нього залежне, щоб так не сталося. Для цього необхідно знайти для України необхідні стимули, але і встановити свої умови”, – сказав він.

При цьому Макфол зазначив, що нічого не знає і не чув про обіцянку його країни не розширювати НАТО на Схід. “Це твердження – повна вигадка. Мій досвід з російськими дипломатами такий, що росіяни хочуть абсолютно все зафіксувати на папері, на все потрібні письмові договори. Такої обіцянки не давалося, і документа, що підтверджує його, я ніколи не бачив і про нього не чув”, – додав він.

Як повідомлялося, раніше російська сторона заявила, що НАТО готує плацдарм для глобального удару по Російській Федерації, розміщуючи війська на колишніх радянських військових базах в країнах Східної Європи.

Нагадаємо, парламентська асамблея НАТО закликала керівників Альянсу посилити здатність колективної оборони і разом виступити проти військового самоствердження Росії.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини