Вільне життя

Медична допомога стане доступнішою

Директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус розповів журналістам, на які зміни очікує очолюване ним відомство найближчим часом.

Він зазначив, що на цей рік, згідно із заявою в. о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського, серед пріоритетів у сфері медичної реформи — створення оперативно-диспетчерської служби. На це завдання, завдяки співпраці обласної державної адміністрації та обласної ради, вже виділено понад 7,5 млн. грн. Спеціалісти сподіваються, що у Тернополі оперативно-диспетчерська служба запрацює до кінця 2016 р. Для її функціонування буде вивільнено другий поверх приміщення Центру.

Диспетчерські облаштують спеціальним обладнанням, завдяки якому працівники зможуть моніторити кожну машину. Заплановані новації полягатимуть і у збільшенні кількості диспетчерів — із трьох до восьми. Вони контролюватимуть і передаватимуть виклики у райони.

DSCF5393

Михайло Джус зазначає, що завдяки таким змінам зміцниться співпраця з глибинкою, покращиться доїзд машин швидкої та якість медичних послуг. Зокрема, якщо тепер допомоги лікарів потребують жителі села із Підволочиського району, яке знаходиться недалеко від Збаража, до них все одно спішать підволочиські спеціалісти. Та уже незабаром ситуація буде іншою — диспетчери матимуть змогу координувати роботу бригад, а відповідно — економити час заради порятунку людини. У перспективі у Центрі мають намір створити архів бази даних пацієнтів. Таким чином, відшукавши певне прізвище й історію хвороби, лікарі зможуть подбати про необхідні приготування ще до прибуття за вказаною адресою.

Через перепланування частини Центру під диспетчерські, кілька медичних бригад базуватимуться у передмісті та різних мікрорайонах Тернополя. Зокрема, такий пункт запрацює у Великій Березовиці, ще дві підстанції — на житлових масивах Дружба та Сонячний. Цього року також відбудеться відкриття пункту швидкої допомоги в Струсові на Теребовлянщині, це ж питання обговорюють у Бучацькому та Збаразькому районах.

На фото: диспетчери Центру Ольга Копит і Галина Топоровська; їхня колега Людмила Тараненко.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини