Вільне життя

Місія — бути людиною

Хочу розповісти читачам про небайдужого краянина-доброчинця Андрія Рудника.

Проживаючи з мамою в селі Шляхтинці Тернопільського району і добираючись на роботу ровером, він на свою невеликі зарплату й мамину пенсію організував на своєму подвір’ї притулок для бездомних собак. Те, що не під силу заможним бізнесменам, банкірам, зуміла зробити пересічна, на перший погляд, людина.

IMG_7752

Під час маршруту «дім-робота» зі свого вірного товариша-велосипеда Андрій Андрійович не раз помічав покалічених, травмованих автомобілями собак. Він не оминав їх. Зупинявся, підбирав нещасних тварин та відвозив до своєї оселі. Пан Андрій їх відігрівав, відгодовував, хворих — відвозив до ветеринара. Щоразу отримував неабияке задоволення, якщо собаки виживали й одужували. Знайомі пана Андрія кажуть, що до кожного з улюбленців він ставиться, як до члена сім’ї.

IMG_7731

Звідки таке благородство вчинків, добро душі, шляхетність помислів? Може, причину слід шукати в етимології села Шляхтинці? Я ж лише зазначу, що Андрій Рудник виховувався у сім’ї, де звичними були чуйність, добропорядність, милосердя. Їх йому прищепили батьки — мати Тетяна Миколаївна та батько Андрій Григорович. До слова, саме ненька є найбільшим помічником сина в цій благородній справі.

IMG_7689

Для утримання тварин пан Андрій власноруч виготовив будки, вольєри. Оскільки «товариство» собак сягнуло півтора десятка особин, то чоловік віддав у їхнє розпорядження літню кухню, облаштував спеціальну кімнату для лікування хворих тварин. Звісно, Андрій Андрійович розплачується за своє милосердя багатьма незручностями, але це не зупиняє його в порятунку чотирилапих. Хоча турбота про тварин, ліки, продукти для них вимагають немалих коштів. Відрадно, що на проблеми доброчинця відгукнувся тернопільський ветеринар Іван Скіра, який безкоштовно прооперував та вилікував не одного хвостатого підопічного Андрія. А харчовими відходами міні-притулку допомагає місцевий ресторатор Михайло Гросуляк.

Сьогодні під опікою Андрія Рудника перебуває шістнадцять собак. Забезпечити тварин необхідним лише власними силами чоловікові не так уже й легко, тому для всіх тих, хто хоче допомогти їм харчами, будками, підстилками, препаратами від бліх і глистів тощо, надаю його номер телефону — 098-645-15-10. Та навіть якщо ви не маєте змоги підтримати міні-притулок, можете дослухатися до прохання Андрія Рудника: ніколи, навіть у часи економічної кризи й безгрошів’я, не викидати чотирилапих улюбленців на вулицю.

Мирослав ЧЕПЕЛЬСЬКИЙ

м. Тернопіль

Фото надані А. Рудником

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

2 comments on “Місія — бути людиною”

  1. Оксана

    Цей чоловік і не чув про слово “стерилізація”. Усе почалося з одної не стерилізованої самки, яка привела цуценят, і так ця зграя розрослася, а скільки у них тварин загинуло. Це не міні притулок -це ЗНУЩАННЯ НАД СОБАКАМИ. Цей бардак у цій приватній хаті існує вже роки, ці люди не мають грошей собі на їжу, не то що ще собак годувати. Ці всі собаки не стерилізовані і далі збільшують чисельність домашньої зграї. Цих собак ці люди ніде не пристроюють, щоб хоч якось зменшити їхню кількість. Дуже співчуваю собакам, які попалися на шляху цього “горе велосипедиста”. Повірте, я дуже люблю тварин, і розумію людей, які створюють міні притулки, чи допомагають державним притулкам, але цей чоловік просто знущається над тваринами, вони у нього гинуть від хвороб і недоїдання. Якщо у нас би була б нормальна держава, то у таких о людей цих собак би просто КОНФІСКУВАЛИ.

  2. Оксана

    Такі люди просто знущаються над собаками, просто лапають їх до себе до дому, а потім не мають за що прогодувати і вони голодною смертю там помирають. Це не доброчинець. Це ГАНЬБА. Там худі собаки, там самки народжують і народжують цуценят, які вони ніде не пристроюють. Є ще один “любитель собачок” на Кемпінгу має хату, а в місті квартиру. Так там у нього їх 15 (хоч він їх і стерилізує), але весь час ходить містом і збирає до себе на хату собак, які йдуть йому до рук. Люди там тих собак і труять і так вбивають, це того чоловіка не зупиняє. зробив собаче життя “кошмаром” і зробив життя сусідів теж дуже “веселим”. Таких людей потрібно лікувати, собак конфіскувати у притулки, де шукати їм дуже добрих і відповідальних господарів. А то тут пишете, що поможіть харчами, так знаючи ситуацію, я вам скажу, що це чоловік сам ті харчі їсти буде. У нього ж немає нормального заробітку, що свою сімю прогодувати, не то щоб стільки собак.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини