Вільне життя

Навіть наставники не сподівалися

Попри не надто комфортні в порівнянні з конкурентами з інших областей умови для тренувань, тернопільські майстри «королеви спорту» не перестають дивувати навіть своїх наставників. Ось і на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів, який сьогодні, 8 червня, пополудні завершився на Кіровоградському стадіоні «Зірка», аж троє наших земляків стали кращими в своїх дисциплінах.

Зрештою тренери, переконаний, завжди вірять у підопічних. Але щоб відразу чи не всім лідерам цієї вікової групи і вітер дув у спину, і передстартові хвилювання не завадили — про таке напередодні навіть і не намагалися загадувати.

Заспівувачем під завісу вчорашнього першого змагального дня, коли англійці зазвичай уже зичать знайомим не доброго дня, а вечора, виступив старший із чотирьох улюблених онуків і тезка відомого бучацького спеціаліста Івана Чуби Іван Карюк. Маючи в запасі підкорений раніше в секторі для штовхання ядра кваліфікаційний норматив для участі в чемпіонаті світу (18 метрів 32 сантиметри), першокурсник Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, надзвичайно емоційний характер якого нині не перестає спрямовувати в досягнення максимальних результатів уже з 6-ти кілограмовим снарядом також заслужений тренер України Михайло Васірук, вихованець рідної районної ДЮСШ, обласних ФСТ «Колос» і школи вищої спортивної майстерності, звісно ж, не планував нового максимального результату.

P1300138

Передусім через те, що склад юніорської збірної остаточно сформують на початку липня з числа тих, хто під час особистого чемпіонату України в тому ж Кіровограді, окрім виконання обов’язкових нормативів, ще й завоює чемпіонський або віце-чемпіонський титули. Але і «наплювати» собі в кашу вчорашній юнак, без сумніву, не міг дозволити. Штовхнувши ядро в передостанній спробі на вісімнадцять метрів і ще на два сантиметри, Іванові хіба залишилося побажати успіху ровесникові і головному конкурентові Дмитрові Манжаю з Харківщини, який у завершальній спробі не дотягнувся до нього тільки на шість сантиметрів. Нехай і йому підкориться кваліфікаційний норматив. Аби суперники, які теж мріють про перемоги, не ліквідували гандикап у два метри. Одним серед них, до речі, є підопічний не менш фактурного за Івана Карюка дискобола і майстра спорту Івана Панасюка (працюють у співдружності зі спринтером і стрибуном у довжину, іншим тренером Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Олегом Данилюком), Олександр Шилівський. Від третього місця ще одного не без талантів нашого земляка відділили лише дев’ять сантиметрів.

Утім, досить, мабуть, про Івана, аби не менше уваги приділити і двом іншим нашим чемпіонкам. Передусім підопічній триразової учасниці літніх Олімпійських ігор, а нині тренера Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Віри Зозулі Крістіні Поворознюк. Ставши вже цього року учасницею зимового чемпіонату світу в Римі, все ж автоматично не забезпечила собі участь у літній світовій першості. Але відучора скептики знову залишилися без аргументів. Зупинений на позначці 50 хвилин 7,77 секунди хронометр дозволив учениці Тернопільського ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі надалі думати лишень про те, аби під час особистого чемпіонату не опинитися поза дуетом кращих молодих майстрів спортивної ходьби.

IMGP1922[1]

Нарешті, ще одна першокурсниця нашого педагогічного університету Оксана Більчак, яка завдяки тренерові Зборівської ДЮСШ Володимирові Небельському після здобуття базової загальноосвітньої освіти в Жуківцях на Зборівщині спочатку опинилася у Львівському вищому училищі фізичної культури, а через рік разом із першим тренером зрозуміла, що ніхто її краще не почує, як колишня світова рекордсменка, тренер Тернопільської ОДЮСШ Ольга Стефанишина, свою нову наставницю не підвела під час вирішальних забігів на 800 метрів. Через чотири години після того, як у Крістіни вже вщухла переможна ейфорія, Оксана поставила масну крапку на переможному виступі тернополян, випередивши срібну призерку бігу на 800 метрів на 1,42 секунди. Кваліфікаційного нормативу не змогла підкорити, але перевага над головною конкуренткою з колишньої групи підготовки Михайла Сташківа виявилася більш ніж переконливою. Звичайно ж, з перспективою, що ще не вечір…

IMG_8193

А наостанок, коли вже відповідальний секретар обласної федерації легкої атлетики Тернопільщини Леонід Дахновський устиг повідомити про три чемпіонські титули, порадували ще й наші спринтери. Не змігши пробитися до фінальних забігів спринту і довгого спринту, четверо підопічних уже згаданого Михайла Васірука в естафеті 4 по 100 метрів надзвичайно порадували вчителя. Попри те, що ще один колишній учасник юнацького чемпіонату світу, студент ТНЕУ Віктор Сенчук через травму не мав перспектив посперечатися за нагороди в довгому спринті на 200 метрів, а троє інших підопічних, серед яких 16-річний Олександр Підліпчук закінчує лише перший рік навчання в педагогічному ліцеї (Руслан Удодов і Володимир Допта вже є студентами ТНПУ імені В. Гнатюка), в естафеті всі виступили з максимальною самовіддачею. Завершивши перший із двох фінальних забігів з результатом 42,75 секунди, лише на дев’ять сотих секунди поступилися майбутнім чемпіонам з Черкащини, які стали кращими в другому забігу. Ніхто з конкурентів навіть і не намагався скласти їм конкуренцію.

Одне слово, срібна медаль на завершення командного чемпіонату виявилася не менш приємним сюрпризом, аніж три чемпіонські титули. Залишається хіба пошкодувати, що чемпіонові України Олександрові Гнатюку менше трьох секунд не вистачило для завоювання третього місця в класичному стипль-чезі, а висотникам Євгена Кармелюка Христині Сефанишиній і Назарові Вовчку вітер на цих змаганнях таки «не подув» у спину.

На фото: чемпіони України з легкої атлетики серед юніорів Іван КАРЮК, Крістіна ПОВРОЗНЮК і Оксана БІЛЬЧАК.

Фото Василя БУРМИ та автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини