Вільне життя

Наука, що вимагає високого мистецтва

Третя неділя червня — професійне свято медичних працівників. Його відзначають із 1980 року. Святкують не лише лікарі, а й медсестри, фельдшери, молодший медичний персонал.

Медицина — наука, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я людей, запобігання і лікування хвороб. Це одна з найдавніших наук, що в стародавньому світі прирівнювалася до мистецтва, вершиною якого на той час була діяльність Гіппократа. Він вважав, що медицина — мистецтво відновлювати рівновагу в організмі.

Завдяки науці сьогодні можна зазирнути в найвіддаленіші куточки людського організму. Проте абсолютно недостатньо застосування лише сучасних передових технологій. Здатність і вміння щодня ухвалювати правильне рішення, що базується на знаннях і розвиненій професійній інтуїції, і становить поняття лікарського мистецтва. Воно так само потрібне в медичній практиці, як і серйозна наукова база.

Професія медика — найгуманніша, адже покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров’я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб. А образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом.

Кажуть, що медик — це посередник між людиною і Богом. Справді, в багатьох ситуаціях медпрацівник є останньою рятівною інстанцією для хворого. Лікування для медика завжди залишатиметься мистецтвом і, як мистецтво, вимагатиме від нього розвиненої уяви, гармонії розуму та серця. Ці якості допомагають обрати оптимальний шлях лікування, його стратегію і тактику.

Саме таких кваліфікованих медичних сестер, фельдшерів, акушерок, фармацевтів та зубних техніків упродовж 70 років випускає Чортківський державний медичний коледж. Бо у своїй подальшій роботі вони будуть складати життєвий іспит на готовність до постійної душевної праці, дотримання етики, розуміння чужої біди, болю та страждань. Педагогічний колектив коледжу виховує в майбутніх медиків милосердя, повагу до людини, вміння успішно взаємодіяти з пацієнтами, вселяти в їхні серця віру в одужання.

Зі святом вас, люди в білих халатах!

Г. Є. РОЖАНСЬКА,
А. Б. ВАЛИНЮК,
викладачі Чортківського державного медичного коледжу.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини