Вільне життя

Наші таки стали першими

Першими серед 24-х учасників фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, які достроково, вже після стартових двох ігор, утратили шанси продовжити боротьбу за нагороди. Ще одна поразка з рахунком 0:2, цього разу від збірної Північної Ірландії, не дозволить підопічним Михайла Фоменка піднятися вище аутсайдерського четвертого місця в групі С. 

І навіть за теоретичні шанси хапатися годі. Хоча би тому, що їх апріорі не залишилося. Єдина команда, яку ще українці можуть наздогнати, саме вчора, 16 червня, забезпечила собі вирішальну перевагу, здобуту в очній зустрічі. Тому і було, чесно кажучи, соромно слухати досвідченого наставника, який пояснив невдачу (чесніше, мабуть, було би — відвертий провал) відсутністю колективу на полі. Кому, як не тренерському штабу, належало зробити максимум для того, аби за відсутності у вітчизняному футболі гравців, яких прийнято називати зірками (таких епітетів у нашій збірній удостоювалися до початку турніру хіба Коноплянка з Ярмоленком), саме за рахунок командної гри постаратися… ні не здобути чемпіонський трофей — хоча би вийти до стадії плей-оф.

Натомість саме тренерський штаб останньої миті відсіяв з команди Олега Гусєва з Максимом Малишевим, які, на думку переважної більшості фахівців, здатні були забезпечити збірній необхідний ритм, відправив до глибокого запасу капітана під час кваліфікаційного відбору Руслана Ротаня, а під час критичних в обох поєдинках моментів відправляв «на бастіони» необстріляного Олександра Зінченка.

Одне слово, перемагають завжди гравці, а програє — тренер. Давня футбольна мудрість, погодьтеся, саме про Михайла Фоменка. Визнання ним того факту, що збірна Північної Ірландії нічим не здивувала, ніщо інше, як підписаний самому собі вирок. Вочевидь, саме такий результат і планував.

А ось збірні Німеччини з Польщею, які виходили на поле, знаючи про другу підряд невдачу українців, вище голови і не намагалися стрибнути. Обидві команди мали, звісно, шанси добитися перемоги. Однак нульова нічия з турнірної точки зору цілком усіх влаштувала.

1

І під час завершальних поєдинків, призначених на вівторок, 21 червня, саме лідери групи С будуть ковалями свого щастя. Причому, як на мене, принципової різниці, яке місце краще — перше чи друге, не має. В 1/8 фіналу переможець групи поміряється силами з кращою третьою збірною з груп А, В чи F, а друга команда — з колективом, який посяде аналогічну позицію в групі А. З усіма, без сумніву, можна грати, вийшовши на поле без дрижаків у колінах.

Фото з вільних джерел 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини