Вільне життя

Побачити Париж і… розірвати серце

«Ти красива», — написав Яні незнайомець, натрапивши в соцмережах на її сторінку. Подруга, котра саме сиділа поруч із Яною біля комп’ютера, порадила відповісти.

— Він військовий, а отже, серйозний, — переконувала. — Фото з Донеччини, із зони АТО — наш захисник. Може, відповіси?

— Не він перший мені таке написав, — буркнула Яна і залишила повідомлення без відповіді.

Та хлопець виявився наполегливим. Він щодня закидав Яну ліричними повідомленнями, що скидалися на вірші в прозі. Яна читала й насміхалася з поета-романтика. Та після вмовлянь подруги почала спілкуватися із ним.

«Чому ти тепер удома?» — спитала якось Яна. Хлопець довго зволікав із відповіддю, та врешті написав, що поранений. Така новина відвернула Яну від нового знайомого. А хлопець тим часом завалював дівчину квітами. Яна кохалася в живописі, тож новий шанувальник подарував їй картину, про яку вона мріяла. Та досі молоді люди так і не бачилися.

— Щаслива ти, Яно, — мовила одного разу подруга. — Таких чоловіків, як він, тепер дуже мало. А які подарунки! До речі, він що, вдома?

— Щось таке, — байдуже відповіла Яна. — Каже, що поранений. Відзнаку якусь йому дали. Чекай… То, напевне, і грошей багато від держави отримав?

— Знаєш що, він тебе покохав, — рішуче сказала подруга. — Якщо ти не любиш — скажи йому про це негайно.

— Ні, подруго, не скажу, — з інтригою в голосі майже проспівала Яна. — Це ж він і квартиру, напевне, отримає… Треба нашого романтика брати.

І Яна негайно написала: «Зустріньмося. Ти мені теж подобаєшся». Відповідь не забарилася. Хлопець вирішив зізнатися, що йому ампутували ногу, носить протез. Сказав, що там, на війні, був сильним, а тут, боячись втратити її, Яну, не наважувався розповісти про себе правду.

«Нічого, — відписала дівчина. – Якщо кохаєш людину, то приймеш її будь-якою». Потім вона попросила «коханого» оплатити їй поїздку до Парижа, бо там, мовляв, відбувається виставка, яку Яна мріяла побачити все життя.

І хлопець оплатив дівчині поїздку до Франції. Коли вона приїхала, запросив її до себе, щоб дізнатися і про виставку, і про Париж, і особливо про спільне майбутнє. Те, що прочитав у відповідь на своє повідомлення, розірвало йому серце. «Герою, ти підвищив мою самооцінку на щабель, — писала Яна. — Ти купив мені картину моєї мрії, і я побачила Париж. Вибач, але з інвалідом жити не зможу».

Ці слова вбили хлопця. Він і подумати не міг, що Яна здатна на таку підлість. Тепер зраджений Герой переливає свій біль у вірші й не знає, чи зможе ще коли-небудь покохати, чи зможе хтось покохати його…

СВІТЛАНА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини