Вільне життя

Призначення житлової субсидії

Я тимчасово не працюю. Проживаю з батьком, який має українське громадянство, зареєстрований у Бережанському районі, але одержує пенсію з Росії. Щоб отримати субсидію, потрібна довідка про батькові доходи. Однак такої довідки ніхто не дає. У зв’язку з цим нам не призначають субсидії. Що робити?
ГАННА.
Бережанський район. 

Відповідь на ваше запитання можна знайти в положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 (далі — положення). До цього положення було внесено чимало змін, останні зміни датовані 27 квітня 2016 р.

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій. У сільській місцевості приймання заяв з потрібними документами для призначення субсидій та передачу їх за належністю здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад (пункт 3 положення).

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає за місцем реєстрації (орендарі — за місцем проживання):

— заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами;

— договір найму чи оренди житла (за наявності);

— довідки про доходи — у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соцзахисту населення у порядку, встановленому цим положенням. Якщо такі доходи неможливо підтвердити довідкою, то до декларації додається письмове пояснення заявника із зазначенням їх розміру.

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі. Забороняється вимагати від громадян документи, що непередбачені цим положенням.

Структурні підрозділи з питань соцзахисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати від інших органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання інформацію, потрібну для призначення субсидій та проведення відповідних перевірок.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених положенням. Про таке рішення обов’язково повідомляють заявника (пункт 13 положення).

Отже, отримання вашим батьком російської пенсії та відсутність довідки про факт і розмір такої пенсії не є перешкодою для призначення субсидії. Достатньо письмового пояснення вашого батька із зазначенням розміру пенсії. Якщо структурний підрозділ з питань соцзахисту населення під час проведеної перевірки не зможе спростувати зміст пояснення, то він зобов’язаний з ним погодитися.

З приводу непризначення вашій сім’ї субсидії можете звернутися з письмовою заявою в управління соціального захисту населення Бережанської райдержадміністрації. Вам повинні надати письмову відповідь із зазначенням конкретних підстав відмови. Якщо відповідь вас не влаштує, доведеться подавати скаргу директорові департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, що розташована за адресою: м. Тернопіль, вулиця М. Грушевського, 8. Скаргу треба вручати під розписку або надсилати поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Якщо не буде належного реагування, доведеться звертатися до суду.

О. ЗВАРИЧ,

юрист газети

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини