Вільне життя

«Стриборів ліс» здобув перемогу

Нещодавно учасники зразкового дитячого театру-студії «Дивосвіт» із Козової взяли участь у ХІІ Всеукраїнському театральному фестивалі дитячих та юнацьких колективів «Казка у гаю». Захід відбувся на початку червня у Львівському музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай».

Майже два десятки юних акторів представили членам журі і глядачам героїчну казку В. Сідака та М. Шурупова «Стриборів ліс», яка розповідає про боротьбу українців з татаро-монгольським нашестям. Вистава порушує важливі теми й пропагує такі чесноти, як патріотизм, повага до батьків, вірність і незрадливість, мужність, нескореність, жертовна любов до Батьківщини.

DSC_0224

Керівник колективу та режисер-постановник «Стриборового лісу» Людмила Ткаченко зазначає: в цій роботі «Дивосвіту» багато недитячого трагізму, що перегукується із сучасними викликами суспільства. Недарма народжувалася вистава у неспокійні часи Майдану й початку АТО. Чого вартує лише сцена, коли дівчата, рятуючись від чужинської неволі, прощаються із життям і прохають чарівника Стрибора перетворити їх на дерева. Або ж слова матері, яка заради України та щастя рідного народу зрікається молодості і власного сина.

DSC_0187

Члени журі, до якого входили львівські театрознавці й артисти, після вистави аплодували «Дивосвіту» стоячи. Найбільшою ж фестивальною нагородою Людмила Ткаченко вважає нестримні й щирі сльози глядачки. Попри те не менш цінним визнанням спільної праці є і здобуті «Дивосвітом» нагороди — кубок за творчі досягнення та відзнаки: дипломи переможця «За актуальне вирішення теми», «За акторську майстерність» колективу загалом і за виконання ролі Андрія, яку на сцені майстерно втілив Гліб Улішак. А диплом «За оригінальне пластичне вирішення вистави» став особливо приємним пошануванням для двох учасників «Дивосвіту» — сестер Олі та Юлі Михайлюк, які доклали багато сил і майстерності задля музичного й пісенного наповнення вистави.

DSC_0198

І дивосвітівці, і керівник надзвичайно окрилені яскравим успіхом свого колективу, враженнями від знайомства з колегами із Черкас, Донеччини, Харківщини, Івано-Франківська, Львівщини й щедрими аплодисментами глядачів. Та визнають: без сприяння добрих людей їхня подорож була б неможливою. Тому пані Людмила на сторінках нашої газети від імені всіх юних акторів щиро дякує за допомогу Козівській районній раді, отцю Михайлу Забанджалі з місцевої церкви Успіння Пресвятої Богородиці, Тарасові Руснаку, Наталії Сурмач та всім тим, хто посприяв мандрівці юних талантів на фестиваль «Казка у гаю».

DSC_0213

Фото з архіву «Дивосвіту»

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини