Вільне життя

Строковиків набиратимуть у прикордонні війська

До кінця червня має завершитися призов на строкову військову службу в Національну гвардію України та в прикордонні війська. Триває також відбір на військову службу за контрактом.

Про це та інше йшлося на брифінгу, участь у якому взяли військовий комісар Тернопільського обласного військкомату полковник Володимир Катинський, старший помічник начальника відділення комплектування навчального центру Нацгвардії України майор Олег Дупелич, командир військової частини Нацгвардії України підполковник Дмитро Гуртовський та представник Державної прикордонної служби України майор Микола Любець.

За словами майора Миколи Любця, з 2008 року прикордонна служба комплектувалася лише військовослужбовцями-контрактниками. Тепер призивають і строковиків. Спершу від місяця до трьох новобранців готуватимуть у навчальних центрах Черкас, Великих Мостів на Львівщині та в Ізміїлі на Одещині. Відтак вони поїдуть у підрозділи охорони дежавного кордону, але тільки на мирних ділянках. Строковиків заборонено залучати до бойових дій, у зону АТО. Вихідці з Тернопілля служитимуть у межах Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Щодо служби за контрактом, то найкраще виконують план  Зборівський, Підволочиський, Теребовлянський райони. На сто відсотків із завданням упоралися Бережани. А в Тернополі, Кременецькому та Шумському районі справи просуваються гірше.

Багато контрактників потребує тернопільська артилерійська бригада. Тим паче, що планується розгалуження її дислокації в Теребовлю, Чортків, Бережани, тривають перемовини щодо Кременця. Є сотні вакантних посад, бо відбувається планова заміна військовослужбовців. Також наша область має укомплектувати розвідувальний батальйон у Рівному, військову частину у Володимирі-Волинському. Потрібні водії, розвідники, механіки-водії, командири гармат, кухарі, начальники радіостанції, фахівці ремонтних, медичних спеціальностей, зв’язківці, інструктори, музиканти. І військкомати області теж потребують кадрів.

Полковник Володимир Катинський наголосив: мінімальна зарплата контрактника — 7 038 гривень. Та сума залежить від посади, звання, вислуги років. Наймолодший офіцер отримує нині 9 000 гривень.

Фото авторки.

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини