Вільне життя

Таки доганяємо

«Доженемо і переженемо Америку!» — такий лозунг висунув Микита Хрущов. Партія через своїх пропагандистів та агітаторів націлювала весь радянський народ. Мети досягли, можна сказати, частково. Не відставав СРСР від Америки тільки в гонці озброєнь. У всьому решта — повне й безнадійне відставання. За океаном та й у Європі — достаток, у Союзі — порожні полиці магазинів. Так було за всі роки більшовицької влади.

І тільки тепер ми доганяємо Америку. Ні, не тішмося наперед — не за рівнем життя, не за розмірами зарплат, пенсій чи, скажімо, якістю доріг. Та все ж догнали.

Ще за Союзу всі «тимчасові труднощі» радянські ідеологи пояснювали каверзами США. Мовляв, саме через ту заокеанську супердержаву і комунізму все не вдавалося збудувати, і життя людей покращити. В одному анекдоті чукча по-своєму зрозумів, у чому саме вина Америки. В тому, що Аляску купила, а Чукотку — ні. От і бідує тепер народ у холодному краї Росії.

А ось недавно соціологи вчергове досліджували, як у РФ ставляться до різних країн. Найбільшим ворогом традиційно вважають Америку. Чи то за те, що разом з Аляскою всю Росію не купила (ото був би рівень життя в РФ, ото були б дороги!), чи ще за щось. У тому, що за океаном удень і вночі думають, як би завоювати простори «от Москви до самих до окраін», переконані 72 відсотки росіян. На другому місці за рівнем, так би мовити, нелюбові — ми, українці. Нас вважають ворогами 48 відсотків опитаних. Розрив, звичайно, великий, та все ж ми майже догнали Америку. Хоча б за таким показником. Третя країна, яку не люблять зазомбовані кремлівською пропагандою росіяни, — Туреччина. А що ж, не дозволила, щоб літаки РФ уривалися в її повітряний простір, не дала, як кажуть у народі, в кашу собі наплювати. То яке ж може бути ставлення до такої країни.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини