Вільне життя

Хай тільки потраплять у руки

Колись Путін згадував, як школярем-старшокласником дивився фільм «Мертвий сезон». І так йому сподобалися пригоди радянського шпигуна, що вирішив: і він буде вивідувати секрети інших держав. Адже Захід — лютий ворог СРСР, з ним нічого церемонитися. Мрія Путіна збулася, він став професійним шпигуном. А далі — і президентом, про що в юності навряд чи мріяв. Як колись для СРСР, так тепер для путінської Росії Захід — то найбільше зло. Ворогів ще й додалося: до цього списку Кремль вніс і колишні союзні республіки, передусім Прибалтику та Україну, і країни, які входили до Варшавського договору, а тепер є членами НАТО. Отже, після розвалу СРСР потреба в шпигунах не тільки не зменшилася, а й набагато зросла.

Біографію Володимира Володимировича, звісно ж, добре знають бойовики на Донбасі. Очевидно, вона й підказала їм ідею — залучати до шпигунства підлітків. Чим раніше почнуть, тим кращими вивідувачами стануть.

П’ятнадцятирічного хлопчину, жителя Новоайдарського району Луганської області, терористи схопили на березі Сіверського Дінця. При здоровому глузді таку «операцію» не зрозуміти. Ну навіщо їм підліток? Але глузд у бойовиків, коли і є, то якийсь специфічний. Вони кілька ночей поспіль мучили й залякували хлопчину, вимагаючи від нього детальних розповідей про те, де розташовані бойові позиції українських військ, скільки там особового складу, яку солдати мають зброю. І нікому з катів не спало на думку просте запитання: звідки таке може знати підліток?

Назнущавшись з хлопця досхочу, бойовики відпустили його додому, наказавши шпигувати за українськими військовими й передавати дані в «ЛНР». Та, на відміну від своїх мучителів, підліток розуму не втратив. Повернувшись додому, про все розповів дорослим і навіть не подумав виконувати завдання терористів.

Та все ж дещо хлопець вивідав. Тільки не те, що хотіли б бойовики. Запам’ятав прізвисько одного з них — «Клим», їхні обличчя. Отже, коли хтось із катюг потрапить у руки української спецслужби й відбріхуватиметься, що, мовляв, до злочинів непричетний, викрити його буде кому.

І. РИЖЕВСЬКИЙ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини