Вільне життя

Читали?

НАЙБІЛЬШИЙ ВОРОГ УКРАЇНИ. Колишній перший заступник голови СБУ генерал Віктор Трепак, котрий передав НАБУ матеріали чорної каси Партії регіонів, стверджує: «На сьогодні незруйнованим залишається фундамент корупції, яка в часи Януковича сягнула свого апогею. Не покарані головні корупціонери. Багато хто з них глибоко інтегрований у нинішню владу. Значною мірою збережено принципи реалізації влади. Відновлено й запущено в роботу тіньові схеми в економіці, у банківській сфері, на митниці. Відновлено інститут «смотрящих». Таким чином, корупційний режим нікуди не зник. Більше того, що не день він дедалі більше і більше відновлюється й утверджується… Найбільшим ворогом України залишається її влада. Головним чином цим і спричинена нинішня кризова ситуація, а не війною, як це часто пояснюють народу. Саме це створює підгрунтя для можливого політичного реваншу представників режиму Януковича…»

l l l
ЦІНА ВОЛІ. Протягом двох років проведення АТО бойовики спільно з російськими військовими вбили близько десяти тисяч українців, ще 20 тисяч поранили. Про це заявив перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль під час засідання міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, сейму Литовської Республіки, сейму і сенату Польщі.
l l l
ЛІЦЕЙ ОЧОЛИВ БОЙОВИЙ ОФІЦЕР. Київський військовий ліцей імені Івана Богуна очолив генерал Ігор Гордійчук, учасник бойових дій під Савур-Могилою. Він, тоді ще полковник, героїчно відбивався від ворога, був важко поранений. Коли його знайшли, то думали, що мертвий, бо не було півчерепа. У морзі Дніпропетровського госпіталю побачили, що «мертвий» ворушиться. Він втратив пам’ять, випадково в госпіталі його знайшла героїчна дружина. Потім були довгі місяці лікарні. Нині молодий генерал навчає ліцеїстів.
l l l
БЕРЕГТИ НАДІЮ РЕТЕЛЬНІШЕ ЗА ПРЕЗИДЕНТА. Реакція росіян на звільнення Надії Савченко сповнена злості та злоби. Хтось називає її «розумово недорозвиненою», хтось обурюється, що їй присвоїли звання Героя України — це на дні російської брехні. А трохи вище — і хижаки більші. Їм мало обливати Україну брудом, їм хочеться крові. Так, в «Известиях» пророкують і сподіваються: «Що ж до самої Савченко, то в неї перспективи невеселі. Якби вона залишилася в російській в’язниці, про неї просто б забули. Але тепер, коли вона опинилася на волі, швидше за все, її вб’ють». Біснування з приводу майбутнього вбивства Савченко, мов епідемія, шириться російськими медіа. Тому московський публіцист Ігор Яковенко зазначає, що в оточенні Путіна «зараз надлишок людей, готових убити будь-кого за наказом свого фюрера, або навіть убити без наказу, прагнучи передбачити його невисловлене бажання». Журналіст сподівається, що спецслужби України це розуміють й «охоронятимуть Савченко ретельніше, ніж Президента Порошенка й усіх депутатів Верховної Ради разом узятих».
l l l
ПОГРОЗИ ПУТІНА. Російський президент заявив, що для припинення вогню на Донбасі необхідно провести децентралізацію України, прийняти закон про особливий статус Донбасу та амністувати усіх бойовиків. «…Не можна відкладати ці рішення під приводом, що в зоні безпеки, в зоні розмежування хтось у когось стріляє, — сказав глава країни-агресора. — Якщо немає бажання проводити політичні перетворення, то завжди знайдеться той, хто стрельне, і той, хто відповість, і так буде нескінченно відбуватися до тих пір, поки не будуть прийняті рішення політичного характеру». Секретар РНБО О. Турчинов розцінив цю заяву як публічний цинічний шантаж України, адже, по суті, Путін «пригрозив Україні продовженням військових провокацій, доки не буде реалізовано московський сценарій розчленування України».
l l l
І НЕМА НА ТО РАДИ. Понад 43 відсотки українців витрачають усе зароблене на прожиття, і лише кожен третій має можливість дещо відкладати на завтра. Кожен п’ятий громадянин не в змозі протягнути від зарплати до зарплати, тому бере кредити (одну-дві тисячі гривень) під драконівські відсотки «банків-кіосків», які здирають мінімум 50% від суми виданого на два тижні. Держава ніби цього не бачить.
l l l
А ТИМ ЧАСОМ… Кількість громадян України з доходом понад один мільйон гривень, за підсумками декларування доходів фізичних осіб за 2015 рік, збільшилася на 16 відсотків порівняно з 2014-м і становила 4684 особи. Про це повідомив очільник Державної фіскальної служби України. За його словами, найбільшу кількість мільйонерів зафіксовано у Києві, Харкові та Дніпрі.

За інформаціями видань «Сільські вісті»,
«Українська правда», «День», «Україна молода», RISU.
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини