Вільне життя

Чому допомога менша?

Я народилася 14 вересня 1932 року. Народила й виховала п’ятеро дітей, нагороджена «Медаллю материнства» 2 ступеня. Одержую щомісячну доплату до пенсії за законом про особливі заслуги перед Батьківщиною. Чому до 5 травня 2016 року мені не виплатили разову грошову допомогу 2975 грн як особі, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, а виплатили допомогу 170 грн як учаснику війни?
Ольга Петрівна Надбережна.
с. Новосілка Підгаєцького району. 

Щоб дати відповідь на запитання Ольги Петрівни, ми звернулися до спеціалістів управління соціального захисту населення Підгаєцької районної державної адміністрації. Ось як вони пояснили ситуацію.

Ольга Петрівна Надбережна перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення Підгаєцької РДА як учасник війни. Відповідно до постанови Кабінету міністрів від другого березня 2016 року №141 їй виплатили грошову допомогу як учаснику війни до Дня Перемоги в розмірі 170 гривень.

Також згідно із постановою від 29 квітня 2016 року №320 «Про збільшення розмірів щорічної разової грошової допомоги до 5 травня деяким категоріям громадян» Кабінет міністрів України ухвалив учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога збільшити розмір виплати до 400 гривень.

Згідно з вищевказаною постановою, управління соціального захисту населення Підгаєцької райдержадміністрації здійснило додаткову виплату Ользі Петрівні Надбережній у розмірі 230 гривень.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вважаються особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма й більше медалями «За відвагу», а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Другої світової війни 1941—1945 років.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини