Вільне життя

Чупакабра чи вампір?

У селі Рукшин на Буковині чоловік заколов вилами дивну істоту, ідентифікувати яку не можуть навіть ветеринари. Подейкують, це так звана чупакабра, котра нищить курей і кроликів. Вона була не єдиною. Селяни стверджують, що чупакабри живуть і розмножуються на покинутому обійсті, підточеному багатьма дивними норами…

…Мешканка Рукшина Василина Гикова зустрілася з чупакаброю на власному подвір’ї. Та налякала курей, псів — вони зчинили неймовірний галас. Зобачивши людину, тварина почала втікати. Здолавши десятиметрову відстань одним стрибком, перескочила паркан і забігла до свиней. Там господиня і зачинила невідому істоту. На галас прибіг сусід із вилами й убив її. Щоправда, вона встигла нашкодити — знищила десяток курей.

Люди кажуть, що в їхньому селі орудує ціла зграя чупакабр, вони бачать їх чи не щодня і вдень, і вночі. Убита, зважаючи на її півметровий зріст, була ще юною.

Ветеринари, оглянувши труп, не змогли ідентифікувати істоту. Кажуть, у неї неприродно великі зуби — до чотирьох сантиметрів завдовжки, вуха — наче в африканської лисиці, втричі більші, ніж у лисиць наших. Вочевидь, ці тварини вирізняються дуже добрим слухом. Їхнє тіло майже голе. Передні лапи короткі, задні — довгі, як і хвіст.

Нагадаємо, що навесні мешканці Коломиї на Прикарпатті знайшли муміфіковані рештки дивної істоти із зубами в два ряди. Кілька років тому чупакабра порядкувала в Оленівці на Гусятинщині, в Лозах і Бодаках Збаразького району. За описами сільчан, вона була з вигляду така сама, як убита днями на Буковині. І в Петрикові Тернопільського району два роки тому бачили дивну істоту. Люди кажуть, що вона перегризала в кролячих клітках арматуру, замки, а ось із тварин випивала тільки кров. Щоправда, рівненська чупакабра прославилася свого часу виїданням кролячих сердець і легенів.

До слова, стаття про чупакабру вміщена у Вікіпедії. Назва походить від ісп. chupar — «смоктати» і cabra — «коза», тобто «козячий вампір», або «той, що ссе козячу кров».

Уперше чупакабру побачили в Пуерто-Ріко в 1975 році. Тоді на одній із ферм за ніч загинули всі кури — хтось випив з них кров. Пізніше чутки про пташиного вампіра поширилися в США і в Мексиці, потім — у Європі.

Кандидат біологічних наук Олександр Пономаренко із Дніпропетровсього національного університету, опираючись на результати досліджень, стверджує, що «всі чупакабри України — це єноти та лисиці, які втратили свій волосяний покрив, часто внаслідок розвитку корости».

«За іншою версією, — ідеться у Вікіпедії, — деякі українські «чупакабри» є цуценятами вовків і собак — такі тварини можуть мати «лисячу» голову й забарвлення вовка. Серед причин поширення таких тварин останніми роками вказують на збільшення чисельності вовків та здичавілих собак у Чорнобильській зоні».

Але це тільки гіпотези. Досі вчені не дійшли одностайності щодо виду, до якого належать кролячі вбивці.

Мирослав САЛКО

Фото вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини