Вільне життя

Чупакабра чи вампір?

20024847

У селі Рукшин на Буковині чоловік заколов вилами дивну істоту, ідентифікувати яку не можуть навіть ветеринари. Подейкують, це так звана чупакабра, котра нищить курей і кроликів. Вона була не єдиною. Селяни стверджують, що чупакабри живуть і розмножуються на покинутому обійсті, підточеному багатьма дивними норами…

…Мешканка Рукшина Василина Гикова зустрілася з чупакаброю на власному подвір’ї. Та налякала курей, псів — вони зчинили неймовірний галас. Зобачивши людину, тварина почала втікати. Здолавши десятиметрову відстань одним стрибком, перескочила паркан і забігла до свиней. Там господиня і зачинила невідому істоту. На галас прибіг сусід із вилами й убив її. Щоправда, вона встигла нашкодити — знищила десяток курей.

Люди кажуть, що в їхньому селі орудує ціла зграя чупакабр, вони бачать їх чи не щодня і вдень, і вночі. Убита, зважаючи на її півметровий зріст, була ще юною.

Ветеринари, оглянувши труп, не змогли ідентифікувати істоту. Кажуть, у неї неприродно великі зуби — до чотирьох сантиметрів завдовжки, вуха — наче в африканської лисиці, втричі більші, ніж у лисиць наших. Вочевидь, ці тварини вирізняються дуже добрим слухом. Їхнє тіло майже голе. Передні лапи короткі, задні — довгі, як і хвіст.

Нагадаємо, що навесні мешканці Коломиї на Прикарпатті знайшли муміфіковані рештки дивної істоти із зубами в два ряди. Кілька років тому чупакабра порядкувала в Оленівці на Гусятинщині, в Лозах і Бодаках Збаразького району. За описами сільчан, вона була з вигляду така сама, як убита днями на Буковині. І в Петрикові Тернопільського району два роки тому бачили дивну істоту. Люди кажуть, що вона перегризала в кролячих клітках арматуру, замки, а ось із тварин випивала тільки кров. Щоправда, рівненська чупакабра прославилася свого часу виїданням кролячих сердець і легенів.

До слова, стаття про чупакабру вміщена у Вікіпедії. Назва походить від ісп. chupar — «смоктати» і cabra — «коза», тобто «козячий вампір», або «той, що ссе козячу кров».

Уперше чупакабру побачили в Пуерто-Ріко в 1975 році. Тоді на одній із ферм за ніч загинули всі кури — хтось випив з них кров. Пізніше чутки про пташиного вампіра поширилися в США і в Мексиці, потім — у Європі.

Кандидат біологічних наук Олександр Пономаренко із Дніпропетровсього національного університету, опираючись на результати досліджень, стверджує, що «всі чупакабри України — це єноти та лисиці, які втратили свій волосяний покрив, часто внаслідок розвитку корости».

«За іншою версією, — ідеться у Вікіпедії, — деякі українські «чупакабри» є цуценятами вовків і собак — такі тварини можуть мати «лисячу» голову й забарвлення вовка. Серед причин поширення таких тварин останніми роками вказують на збільшення чисельності вовків та здичавілих собак у Чорнобильській зоні».

Але це тільки гіпотези. Досі вчені не дійшли одностайності щодо виду, до якого належать кролячі вбивці.

Мирослав САЛКО

Фото вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини