Вільне життя

Якого дрона…

Зачувши шум над головою, вуйко Василь глипнув угору. Над ним пролетіла й сіла прямо посеред подвір’я якась чудернацька штукенція. Таку часом показують по телевізору, коли ведуть передачу із зони АТО. «Ага, це безпілотник, або ж дрон», — згадав назву штукенції кмітливий чоловік. — А по що воно сюди прилетіло?» Вуйко Василь спочатку трохи вагався — підходити до того дрона чи ні. Ану ж він комусь утік і господар «наїде» на старого — мовляв, украсти хотів, зараз «по-понятіям» розберемося. Але потім подумав: «Раз та штука на моєму подвір’ї, то маю повне право подивитися, з чим вона до мене прилетіла».

Дрон приніс вуйкові гарну, легку й, з усього було видно, недешеву рибальську котушку, японську жилку та ще деякий дріб’язок. Що зять обіцяв — усе вислав. І правильно, він у місті не бідує, а тесть не має грошей на дороге рибальське причандалля. Та й не купиш у селі такого.

Отже, що й від кого прилетіло до нього на подвір’я, вуйко Василь встановив. Залишилося вирішити, що робити із засобом доставки. Підкинути вгору, хай повертається, де був? Але чому має порожняком летіти. Вирішив господар залишити того дрона в себе, а як заколе свиню, то пошле ним родині трохи м’ясця.

Описуючи цю історію, я заглянув дещо вперед. Наразі «Укрпошта» тільки випробовує безпілотники, лише планує доставляти ними посилки. Не дуже важкі — до трьох кілограмів і не особливо далеко — до 23 кілометрів. Зате летітиме безпілотник зі швидкістю 70 кілометрів за годину. Цілком можливо, що проект стане реальністю. Адже «Укрпошта» — фірма не бідна. З редакцій здирає щораз більше грошей — і за передплату, і за доставку друкованих видань. Своїм людям платить дуже скупо, на поліпшення умов праці в сільських відділеннях зв’язку не тратиться. Там узимку холодно, фарби та вапна навіть для косметичного ремонту поштовики в свого начальства не допросяться. Зате Вован у день народження своєї пасії замовить швидкісну доставку їй флакону французьких парфумів. Прямо з неба подарунок спуститься, буде такий розкішний жест на тлі загального бідацтва.

І на якого дрона це все потрібно?

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини