Вільне життя

І все ж здивували

Здавалося, нас нічим уже не здивуєш. Безліч разів чули й читали про «смотрящіх», про те, що керівники міліцейських відділків, крім зарплати, отримували ще в кілька разів більші суми за вірність «сім’ї». І «беркутівці» на Майдані били-вбивали людей не лише за офіційну зарплату. Якби не мали «збоку», може, так не старалися б. Знали про мільйон доларів «гонорару» за перехід з однієї фракції в іншу. Може, не дуже вірилося — така сума. Та ще один з нардепів, що побував у кількох партіях, від комуністичної до ПР (ніколи не вступав тільки в жодну патріотичну, українську), старався невіру посилити. З вишуканим галицьким акцентом іронізував: мовляв, хіба воно, бідося, знає, що таке мільйон доларів, у чому можна винести з приміщення ВР стільки грошей?

А тепер, коли довідалися про чорну касу регіоналів, уже не сумніваємося. Якщо там на підкупи зібрали два мільярди доларів, то по мільйону за перехід у їхню фракцію — не так уже й багато. Цілком реальна цифра. Інформація, яка вилилася на нас кілька днів тому, підтверджує та уточнює багато з того, що ми й раніше знали чи про що здогадувалися. Тепер уже достеменно відомо: «підгодівля» Центрвиборчкому в 2012 році обійшлася регіоналам у три мільйони доларів. Без цього Янукович не сподівався на перемогу.

Не вигукуємо «Та не може бути!», коли довідуємося, як високопоставлені регіонали «смоктали» з чорної каси. Немов телятка з коров’ячої дійки. Не думали, не припускали, що колись «батя» накиває п’ятами, «зашухєрітся» в Росії, а таємниці розкриються. Тому без побоювань підписувалися в «чорних» відомостях.

Навряд чи хтось аж дуже здивувався, довідавшись, що й представники інших партій не цуралися «регіональних» грошей. Про це ми здогадувалися, наприклад, з того, як знаходилася потрібна ПР кількість голосів тоді, коли, здавалося, ніяк не могла знайтися. Тепер маємо підтвердження: за гроші депутати не тільки переходили у фракцію регіоналів. Час від часу й ті, що залишалися в своїх, віддавали (точніше, продавали) голоси ПР. Про це красномовно свідчать запис в «амбарній книзі»: «За голосування у Верховній Раді». Далі вказана сума: 50 тисяч доларів. Такий сучасний курс відомих 30 срібняків. Підріс срібняк у ціні — що так, то так.

Серед тих, хто «підгодовувався», називають трьох панів, пов’язаних із Тернопільщиною. Причому до ПР входив тільки один з них. Двоє — належали до інших політичних сил, тих, яким у нашому краю вірили й нині вірять. Але й таким нас не здивуєш.

А ось це вже дивина. Із чорної каси виплачували гроші не тільки представникам різних політичних сил. ПР на виборах фінансувала інші партії. Називають дві. Комуністи — хай уже там. Регіоналам потрібно було, щоб симоненківці відтягнули якусь кількість голосів — так і вийшло. Та й ідеологічно обидві партії доволі близькими були. Щонайбільші капіталісти й щонайзапекліші комуністи давно об’єдналися духовно — на платформі нелюбові до України. Але довідуємося, що й «Нашу Україну» не те що «підгодувала», а досита «нагодувала» Партія регіонів — кажуть, цілий мільярд доларів їй відбайдувала. Геннадій Москаль стверджує, що за ці гроші Ющенко здав владу Януковичу. Отже, українців, які багато чого бачили і за час незалежності нашої держави, і до того, таки вдалося здивувати.

А насамкінець ще й налякати. Політики, котрим текли ріки грошей із чорної каси ПР, і тепер, після Революції Гідності, при владі. І це по-справжньому страшно.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини