Вільне життя

Антикорупція: чи наздоженемо Нігерію?

Як не дивно, але, мабуть, ні. Не вдасться. Не зуміємо. Ментальність наша не та. Чи… Зрештою, судіть самі, в чому причина. Йдеться про боротьбу з корупцією. Ці слова для українців — уже як набридливі мухи восени. А конкретний результат?

Наскільки відомо з офіційних джерел, наплодивши гору програм, створивши антикорупційні органи, реорганізувавши прокуратури й суди, отримавши міжнародні гранти, Україна в першому кварталі нинішнього року повернула в державний бюджет аж… три тисячі доларів корупційних грошей. З великої хмари — малий дощ. Навіть не дощ, лише кілька краплинок.

А до чого тут Нігерія? — запитаєте ви. А до того, що обраний у березні минулого року президентом цієї країни Мохаммаду Бухарі під час передвиборної кампанії теж обіцяв покінчити з корупцією та повернути в держскарбницю вкрадені суми. І слова його не розійшлися з ділом. Уже за друге півріччя 2015-го державі було повернуто 9 мільярдів доларів, які вкрали чиновники і компанії. Вдумайтесь у цю цифру і порівняйте з нашим показником.

Може, вся справа в тому, що М. Бухарі, якому, до речі, вже майже 74 роки, має досвід боротьби з корупцією? Він набув його ще в період свого першого президенства у 1983—1985 роках. Чи в тому, що він — колишній військовий, генерал-майор і звик діяти рішучими методами? Він, уперше захопивши владу в результаті військового перевороту, коли цивільний уряд був, на думку М. Бухарі, безнадійно корумпований, розпорядився зокрема, публічно принижувати державних службовців навіть за те, що ті запізнювалися на роботу, — вони змушені були стрибати, як жаби…

Мабуть, нігерійці пам’ятали це, коли торік обрали його президентом (М. Бухарі вимушений був позбутися свого поста теж унаслідок військового перевороту) вже законно (15,4 млн голосів проти 13,3 млн у конкурента). Невже й ми зможемо побороти корупцію лише тоді, коли до влади прийде, як у Нігерії, колишній командир бронетанкової дивізії?

Ольга ВОЛИНСЬКА

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини