Вільне життя

Безкоштовні юридичні послуги в бібліотеці

У Пункті доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки почав діяти мобільний консультативний пункт Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі — БВПД).

Тернопільський місцевий центр з надання БВПД забезпечує доступ до безоплатної правової допомоги в цивільному та адміністративному процесах для низки соціально незахищених категорій громадян, зокрема малозабезпечених осіб, інвалідів, учасників бойових дій (у тому числі учасників АТО із відповідним статусом та членів сімей загиблих); дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, біженців та інших. Представникам цих категорій надаються послуги адвокатів для представлення їхніх інтересів у цивільних і адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорії, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

До юрисдикції Тернопільського місцевого центру з надання БВПД входять: Бережанський, Зборівський, Козівський, Підволочиський, Підгаєцький, Теребовлянський, Тернопільський райони та місто Тернопіль.

24 червня з 10-ї по 13 год директор Тернопільського місцевого центру з надання БВПД Юрій Гордєєв і начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання БВПД Ірина Максимюк провели першу онлайнову консультацію для громадян області. Під час прийому громадянам було надано 14 консультацій.

Додаткове онлайнове консультування населення області відбудеться 15 липня (з 10-ї по 12 год). Наступні консультування проводитимуться кожної останньої п’ятниці місяця з 10.00 по 12.00.

Користувачі Тернопільської ОУНБ зможуть отримати безкоштовну юридичну консультацію кваліфікованих юристів Тернопільського місцевого центру з надання БВПД кожної другої середи місяця з 10-ї по 13 год у читальному залі в Пункті доступу громадян.

З липня започатковується партнерство Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки з Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Українська Гельсінська спілка з прав людини упродовж восьми років підтримує роботу власної громадської приймальні в Тернополі. Приймальня УГСПЛ безкоштовно надає первинну та в окремих випадках вторинну правову консультативну допомогу, проводить виїзні прийоми, інформаційні й просвітницькі заходи, поширює літературу правового та гуманістичного спрямування.

Звернутися до громадської приймальні в Тернополі можуть не лише мешканці обласного центру. Приймальня УГСПЛ гарантує, що персональна інформація про особу, яка звернулася за правовою допомогою, за жодних обставин не буде розголошена без згоди заявника. Усі персональні дані заявників зберігаються у закритій електронній базі даних.

Юрист приймальні Петро Люпа проводитиме консультативний прийом громадян у бібліотеці кожної першої суботи місяця з 10-ї по 13 годину. Перший прийом відбудеться другого липня.

За потреби надаватимуться онлайнові консультації користувачам публічних бібліотек області. Також планується спільне проведення приймальнею та бібліотекою інформаційно-просвітницьких заходів.

Запитання щодо роботи консультативного пункту та запити громадян для надання юридичної допомоги можна надсилати на електронну скриньку pdgtounb@gmail.com.

Оксана СОДОМОРА,
головний бібліотекар відділу читального залу Тернопільської ОУНБ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини