Вільне життя

Борщівцям аплодували у Сербії

Фестиваль української культури «Калина», який щорічно відбувається у сербському місті Інджія, є відомим і популярним. Цьогоріч на запрошення голови Національної ради української національної меншини в Республіці Сербія Йосипа Сапуна у складі тернопільської делегації тринадцятий за рахунком фест відвідали і борщівські митці.

Ми були вражені тим, як яскраво представлена наша культура у цій країні, скільки тут є людей, що популяризують українські слово, пісню, традиції. Хотілося б відзначити роботу не лише Йосипа Сапуна, а й почесного генерального консула України в Боснії та Герцеговині Мірка Цветіновіча, мера міста Інджії, президента Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослава Гочака й голови ради фестивалю Петра Закамарка. Участь у заходах взяв також надзвичайний і повноважний посол України в Сербії Олександр Александрович.

Коли на сцену для представлення вийшла українська делегація, ми почули шквал овацій. Усім дуже сподобались дівчата в автентичних національних костюмах Борщівщини, котрі вручили короваї на вишитих рушниках Олександру Александровичу, Йосипу Сапуну й меру Інджії.

Було особливо приємно спостерігати, як серби сприймали виступи наших артистів. Кожен номер викликав гучні оплески і вигуки «Браво!» Яскраві виступи підготували народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Більчанки» Більче-Золотецького сільського будинку культури (керівник Віра Тесля) й народний аматорський ансамбль танцю «Намисто» комунальної установи «Борщівський районний будинок культури» (керівник Ірина Дуда). Посол України знайшов час, щоб у перерві концерту поспілкуватися з членами офіційної делегації Борщівщини, окремими виконавцями і висловити своє захоплення рівнем майстерності колективів та унікальністю чорної борщівської вишивки.

Наступного дня ми відвідали ще одне мальовниче місто Сербії — Кулу, і дали там концерт. У нас відбулась дуже тепла і плідна зустріч у мерії із заступником голови общини Каролем Валкою та його заступником Тетяною Квасній. Із ними ми обговорили діяльність місцевого осередку українців.

Наша делегація не лише представила культуру краю, а й познайомила сербів із туристично-рекреаційним, економічно-господарським поетнціалом Борщівщини і запросила до себе в гості.

Ольга ЖУРАВІНСЬКА,

начальник управління культури, туризму і релігій Борщівської РДА.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини