Вільне життя

Бот-мережа російських спецслужб «накручувала» підписи під петиціями Президенту України

Спецслужби Російської Федерації застосували механізм «накрутки» кількості підписів під електронними петиціями на сторінці сайту офіційного представництва Президента України. Як повідомили в СБУ, увагу оперативників привернула петиція щодо запровадження на Харківщині «особливого регіону розвитку «Слобожанщина», яка була подана одним з членів колишньої комуністичної партії України.

«Станом на 10 травня за цю петицію було віддано близько 45 тисяч голосів, з яких 20 тисяч було одразу видалено, як такі, що повністю відносяться до т.зв. «ботів». Із 25 тисяч підписів, що залишилися, лише 30% – реальні користувачі, інші 70% – викликають обґрунтовану підозру на предмет автентичності та мають ознаки «ботів», – йдеться в повідомленні відомства.

Як з’ясувалось, «накрутка» голосів відбувалася з ІР-адрес, розташованих у Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%). Правоохоронці також встановили факти надання послуг «голосування» з боку SMM та SEO-компаній, які використали фейкові екаунти у соцмережах. За попередніми даними, вартість їхніх послуг склала 7-10 гривень за один голос.

Як відомо, сервер петицій запрацював 29 серпня 2015 року на офіційному сайті Президента України. За день до того Петро Порошенко видав Указ «Про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України». Першою петицією, що досягла необхідної кількості голосів, стала петиція від Української асоціації власників зброї, в якій вимагається законодавчо затвердити право громадян України на захист. Під час обробки інформації про підписи було виявлено так званих «ботів», які намагалися «накручувати» кількість підписів.

Анна БАЗИЛЕНКО

Джерело: Watcher

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини