Вільне життя

Більче-Золотецькій музичній школі – 35

35-річчя з часу заснування відсвяткував колектив Більче-Золотецької музичної школи — мистецького закладу, відомого своїми творчими здобутками як в області, так і в Україні. Цього дня переплелися теплі слова вітань, віншувань, пісень від гостей, які приїхали, щоби розділити зі служителями мистецької ниви славний ювілей.

Для подружжя Миколи і Віри Теслів, які працюють тут, свято подвійне. Бо ж саме стільки років заклад очолює пан Микола, а заслужений працівник культури України Віра Романівна є берегинею храму мистецтва.

35 років тому молоде подружжя скерували сюди на роботу, щоб заснували музичну школу. Приїхали, пригадують, у чуже, незнайоме село, а що робити далі, з чого починати? Стара хата, майбутнє приміщення школи, давно потребувала капітального ремонту, не було навіть стільців, не те що музичних інструментів. Та Вірі й Миколі Теслям завжди допомагали люди, які любили мистецтво. Молоді працівники знайшли підтримку в тодішнього голови колгоспу Василя Думенка, котрий завжди мріяв про такий заклад у селі. Тому грошей на будівництво і розвиток школи не шкодував. І вже через рік школа відкрила двері для сільських дітлахів.

434Пані Віра згуртувала довкола себе людей, залюблених у пісню, створила чимало пісенних ансамблів, зокрема вже славнозвісний народний ансамбль «Більчанки», взялася відроджувати церковний хор. За ці роки заклад підготував чимало талановитих учнів, які щоразу поверталися переможцями з найрізноманітніших конкурсів. Пізніше багато з них продовжили навчання у багатьох престижних музичних закладах України.

Музична школа Більче-Золотого є центром і осередком культурного життя села. Саме тут народжуються ідеї проведення різноманітних святкувань, пишуться цікаві сценарії, відроджуються призабуті звичаї. Кілька років тому з ініціативи Віри Теслі відновив роботу фестиваль «Свято вулиці», який щорічно організовують на різдвяні свята.

Охочих навчатися в закладі щороку більшає, і це дуже тішить подружжя Теслів. Отже, мистецтво потрібне, адже воно вічне і справжнє. Це підтвердило й цьогорічне ювілейне святкування. Колектив школи запропонував гостям і односельчанам насичену й цікаву програму. На сцені представили глядачам свої номери танцювальні колективи, вокалісти, хори, ансамблі, дуети, тріо, духовий оркестр. І навіть сам Микола Тесля майстерно зіграв на трубі. Приїхали привітати ювілярів гуморист Гриць Драпак, актор В’ячеслав Хім’як, квартет «Гетьман», хор Борщівської центральної комунальної лікарні, численні друзі по творчості.

У тому, що нині школа існує, розвивається, є велика заслуга цих невтомних людей — Віри й Миколи Теслів. Адже тільки їм відомо, яких нападок із боку влади довелось пережити у буремних дев’яностих. Тоді хотіли закрити школу та філіал в Озерянах, бо, бачте, це обтяжливо для бюджету. Але заклад відстояли.

Теслі виховали чудових дітей — Тетяну й Романа, які теж обрали мистецькі стежини. Обоє мають чудові голоси, а коли приїжджають додому, то співають із батьками квартетом, записали навіть декілька пісень у сімейному виконанні. Та найбільша гордість цієї мистецької родини — учні школи.

Хочеться, щоб побільше було в нас і таких закладів, і таких людей, закоханих у свою роботу. Нехай вам співається і твориться, шановні наші і невтомні Миколо й Віро, хай Бог посилає вдячних учнів, а все задумане здійснюється. З ювілеєм!

Ірина МАДЗІЙ

На фото: директора музичної школи Миколу ТЕСЛЮ вітає гуморист Гриць ДРАПАК; народний ансамбль «Більчанки» і солісти Микола ТЕСЛЯ та Зеновій НАЗАРЕВИЧ.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини