Вільне життя

Відбудеться піша проща від Самбора до Зарваниці

5 – 14 серпня відбудеться ХІ міжнародна десятиденна піша проща родин мігрантів та всіх бажаючих із Самбора у Зарваницю. Пор це повідомляють у пасторально-міграційному відділі Української Греко-Католицької Церкви.

У Міжнародну десятиденну пішу Прощу ходять із 2006 року. Кожного року першої п’ятниці серпня біля храму Різдва Пресвятої Богородиці у Самборі збирається численна кількість людей.

«У Прощу запрошують мігрантів та їхні родини. Протягом десяти днів моляться і свідчать правду про сучасну трудову міграцію, бо сьогодні на карті світу немає країни, де б не працювали наші співвітчизники, – йдеться у зверненні відділу. – Прочани моляться за український народ, за збереження християнських родин, за відповідальність влади за долю своїх людей. «Господи, рятуй українську родину!» — молитва, з якою вирушають у дорогу. Світлої пам’яті отець Василь Поточняк, організатор Прощі зауважував, що «перша мета Прощі – щоб і похід, і молитва, і праця в групах, і катехиза, і вільний час, і різного роду служіння, одним словом, кожен день, кожна година і кожна хвилина на цій прощі, були жертовництвом на Божу славу. Друга мета — молитися за мігрантів і їхні родини, які, виїхали за кордон (згідно різних джерел: це понад 5-7 мільйонів українців). І таке враження, що країна до кінця не відчула, що в неї ніби нема частини тіла».

Орієнтовна програма прощі:

  • 7.30-8.30 — св. Літургія;
  • 8.45 — сніданок біля церкви;
  • 9.30 — вихід;
  • 13.30-16:20 — молитва у храмі, обід, праця в групах, зустріч з вірними, вихід;
  • 20.00 — молитва у храмі, вечеря, зустріч з вірними. Для бажаючих — нічні чування.

Маршрут Прощі: Самбір, Медвежа (Дрогобицький р-н, Льв. обл.), Верчани (Стрийський р-н, Льв. обл.), Журавне (Жидачівський р-н, Льв. обл.), Більшівці (Галицький р-н, Ів-Фр. обл.), Завадівка (Монастириський р-н, Терн. обл.), Киданів (Бучацький р-н, Терн. обл). Загальна відстань ≈ 236 км

Дорогою прочани заходять до всіх храмів. Паломництво супроводжує транспорт, де можна отримати першу медичну допомогу, здати багаж тощо. Нічліги організовують по родинах та школах. Харчуванням опікуються парафіяни.

Паломницький організаційний внесок становить 200 грн., для студентів – 100 грн.  Це оплата за путівник паломника, бейжик, галстук, номерки на сумки та інші витрати. Нічліг, харчування в Зарваниці та повернення додому відбувається за власнйм кошт.

Із собою організатори просять узяти вервицю або чотки, пляшку води, плащ-накидку від дощу, спальний мішок або покривало, за можливості – намет, каремат, ліхтарик, змінне взуття та одяг (якщо є – вишиванку), ложку, миску, горнятко, необхідні медикаменти (лейкопластирі, еластичний бинт, корвалмент, папазол, лоперамід, активоване вугілля, панкреатин або мезим, лоратидин, супрастин, перекис водню, йод, спирт). Також радять узяти марлеву пов’язку (в часі переходу через польові дороги, від кіптяви).

Додаткова інформація на офіційному сайті:  http://palomnyk.at.ua та за номером тел.: 068 282 46 58

Олеся ЯКУШКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини