Вільне життя

Відшкодування Німеччини колишнім військовополоненим

Мій батько під час Другої світової війни перебував у німецькому полоні. Чи правда, що Німеччина тепер надає грошову допомогу колишнім військовополоненим та їхнім спадкоємцям?
ПЕТРО В. м. Тернопіль.


За інформацією Посольства України у Федеративній Республіці Німеччини, бюджетний комітет бундестагу 23 вересня 2015 року затвердив проект директив щодо символічного відшкодування колишнім військовополоненим Червоної армії.

Відповідно до цих директив право отримати відшкодування з розрахунку 2500 євро мають особи, які належали до радянських Збройних сил та в період між 22 червня 1941 року і 8 травня 1945 року перебували в німецькому полоні (під вартою). Відшкодування не отримують особи, які вчинили військові злочини, або злочини проти людства, або сприяли вчиненню цих злочинів.

Зазначене відшкодування є персоніфікованим і видаватиметься лише за заявами осіб згаданої категорії. Заяви необхідно подати до 30 вересня 2017 року у Федеральне відомство централізованих послуг та невирішених майнових питань (Bundesamt fьr zentrale Dienste und offene Vermцgensfragen), що розташоване за адресою: DGZ Ring 12, 13086 Berlin.

Спадкоємці колишніх військовополонених не мають правових підстав на отримання цього відшкодування. Лише у випадку, коли особа, яка мала таке право, подала відповідну заяву і після того померла. Тоді кошти можуть отримати або його дружина, або його діти.

Виплата проводиться тільки за поданою заявою шляхом переказу коштів на особистий банківський рахунок правочинного претендента.

Формуляр заяви німецькою, англійською і російською мовами, а також подальшу інформацію можна отримати на сайті Федерального відомства централізованих послуг та невирішених майнових питань.

Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини