Вільне життя

В Ізраїлі вперше виявили кладовище філістимлян

Ізраїльські археологи заявили про те, що поблизу Єрусалима вперше виявили кладовище стародавніх філістимлян. Як розповів один з керівників наукової експедиції Даніель Майстер, виявлення поховань дає унікальну можливість зрозуміти, звідки прийшов цей древній народ, повідомляє Harvard Gazette.

Під час розкопок знайдено могили 160 осіб – чоловіків, жінок, а також дітей. Більшість з них були поховані в простих ямах, проте деякі – у кам’яних склепах.  Деякі з них були поховані з речами, які свідчать про дивно високий рівень цивілізації – мова йде про парфумерію, ювелірні вироби, зброю.

Знайдені предмети й останки датуються XI-VIII століттями до нашої ери.

Однак, за словами археологів, найцікавіші відкриття будуть після проведення аналізу ДНК й інших аналізів.

Поховання виявили ще у 2013 році. Інформацію про знахідку тримали в таємниці три роки, оскільки ультраортодоксальні іудеї часто протестують проти археологічних розкопок.

Філістимляни — стародавній народ, що спершу брав участь в навалі народів моря, а пізніше осів у Палестині, що названа його ім’ям. Широкому загалу цей народ відомий завдяки численним згадкам у Біблії.

Раніше ізраїльські археологи виявили на території Єрусалиму залишки поселення, вік якого становить 7 000 років. Це поселення на тисячу років старше від тих, що вдавалося знаходити раніше.

У Камбоджі археологи поруч з храмовим комплексом Ангкор-Ват виявили середньовічні міста, яких не було в документах й історичних довідках.

Джерело: Hromadske

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини