Вільне життя

Громади об’єднуються добровільно?

На черговому засіданні третьої сесії обласної ради, що відбулося в середу, депутати розглянули низку доволі складних питань, які викликали гострі дискусії. Порядок денний довелося формувати більше двох годин. Першими поставили на розгляд бюджетні питання. 

Депутати заслухали й затвердили звіт про виконання обласного бюджету за перший квартал нинішнього року. При цьому посумували з того приводу, що фірма «Мегаполіс» перереєструвалася в Одесі й тепер сплачуватиме податки там. Свободівець Олександр Башта звинуватив у цьому голову ОДА Степана Барну.

Два питання в порядку денному стосувалися змін до обласного бюджету. Виконавчий лист Тернопільського окружного адміністративного суду зобов’язував облраду виділити Тернопільській міській — 2 мільйони 450 тисяч гривень. Так було передбачено торішнім договором про міжбюджетний трансферт. Та підтримки судовий вердикт не отримав. Депутат від Блоку Петра Порошенка Любомир Білик на адресу керівництва міськради зауважив, що не треба за рахунок ближнього їхати по гладкій дорозі. В кінцевому результаті «за» проголосувало лише 18 депутатів — рішення не було прийняте. Інші зміни до обласного бюджету сесія затвердила. Відповідно до них будуть виділені додаткові кошти на придбання шкільних автобусів, на ремонтні роботи в аеропорту.
Найтривалішу дискусію викликало питання про зміни до перспективного плану формування територій об’єднаних громад. Заступник голови ОДА Олег Валов переконував депутатів у тому, що нововведення є потрібним і корисним. Його підтримали двоє сільських голів, які розповіли про успіхи населених пунктів, що увійшли до об’єднаних громад. Але було багато заперечень, сумнівів. Частина депутатів вважає, що людей затягують до цих об’єднань «добровільно-примусово», що не всі знають про можливі наслідки. Одним з аргументів «за» є такий: уряд виділяє значні кошти для таких громад, тож треба об’єднуватися й отримати гроші. Але також цілком резонно прозвучало запитання: якщо держава має кошти для села, то чому не віддасть їх тепер, без об’єднання? Коли стало зрозуміло, що скептично налаштованих депутатів переконати не вдасться, прихильники об’єднання запропонували підтримати проект хоч би частково: стосовно тих громад, де все вже підготовлено для об’єднання, є позитивні висновки. Але голосів для прийняття рішеня однаково не вистачило.

Депутати визначилися з обсягами регіональних замовлень на підготовку робітничих кадрів. При цьому наголосили на важливості цього питання, адже без позитивного рішення не могли б працювати навчальні заклади, які готують робітників багатьох професій. Сесія затвердила порядок розгляду електронних петицій, адресованих раді. Тепер кожен житель області може запропонувати якесь, на його думку, важливе питання. І якщо не довше ніж за 3 місяці пропозицію підтримають 500 або більше осіб, вона буде розглянута.

Депутати не залишилися байдужими до політичної ситуації в країні. Зокрема, закликали Верховну Раду не допустити виборів на окупованих територіях та не надавати їм особливого статусу.

Достроково припинити свої депутатські повноваження вирішив Іван Навольський, обраний за списком Радикальної партії Олега Ляшка. Та розлучитися із мандатом Іванові Михайловичу не вдалося — табло висвітлило тільки один голос «за». Олександр Башта просив сесію вивести його зі складу постійної комісії з питань соціального захисту населення та учасників АТО і членів їхніх сімей. Таким способом висловив свій протест з приводу того, що Степан Барна, який входить до цієї ж комісії, поєднує посаду голови ОДА з депутатством. Але й у цьому випадку голосів для того, щоб задовольнити заяву, не вистачило.

Отже, і загальний склад ради, і склад комісії залишилися без змін.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини