Вільне життя

Завод стоїть — керівний склад ширшає?

Колектив Залозецького спиртового заводу, що на Зборівщині, виступає проти призначення заступником директора Андрія Флінти. Люди стверджують, що мають на те причини й не поступляться. Це вже четвертий заступник, хоча для ефективної роботи заводу, на думку колективу, достатньо лише керівника, заступника з технічних питань та керівників підрозділів. Але проблема в тому, що вище керівництво із ДП «Укрспирт» думка колективу, схоже, не цікавить. Бо протягом останніх двох місяців воно призначило аж трьох заступників керівника. Люди вбачають у цьому загрозу існуванню підприємства.


Минулого тижня на заводі відбулися загальні збори первинної профспілкової організації. Зі 121 члена профспілки були присутні 90. Обговорювали призначення А. Флінти заступником керівника із загальних питань Залозецького місця провадження діяльності ДП «Укрспирт». Люди не розуміють, навіщо призначати ще одного заступника на завод, який тимчасово не здійснює господарської діяльності, а колектив ходить на роботу за мінімальну платню.

4 2 3 4

«Місячний фонд оплати праці трьох заступників керівника становить 17,2 тис. гривень, річний фонд оплати праці з усіма витратами — 223,2 тис. гривень — це майже місячний фонд оплати працівників Залозецького МИД», — йдеться у протоколі зборів.

Протягом 1996-2004 років Андрій Флінта вже працював на заводі головним інженером і, за словами працівників підприємства, зарекомендував себе людиною, котра не контролює емоцій і не зважає на думку колег. Кажуть, не раз дозволяв собі нецензурні висловлювання навіть на адресу старших людей, багато хто на нього ображений. Такого неадекватного, конфліктного заступника люди не хочуть бачити на підприємстві.

Не можуть забути й того, як у 2004–му, коли на заводі тривала реконструкція, А. Флінта підбурив кількох спеціалістів розрахуватися з роботи й поїхав з ними в Молдову заробляти гроші. І керівник, і колектив просили його допомогти запустити завод, бо це був дуже відповідальний період для всіх, та головний інженер вчинив по-своєму.

Люди знають про діяльність А. Флінти на ДП «Ковалівський спиртовий завод». Кажуть, що саме він, тодішній його керівник, «дуже допоміг» кільком людям у відкритті на них кримінальних проваджень. Та й на нього була відкрита справа за складання і видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до них завідомо неправдивих відомостей. І на суді він визнав свою вину.

На обурення колективу А. Флінта відповідає, що його призначило керівництво ДП «Укрспирт», тож усі питання — до нього. Водночас колектив, висловивши новопризначенцю недовіру, відмовився працювати під його керівництвом. Люди попросили про допомогу голову облдержадміністрації Степана Барну, депутатів обласної ради, місцеві ЗМІ. Кажуть, стукатимуть в усі двері, але Флінти на завод не пустять.

Чому так? — запитали ми в самого Андрія Несторовича. Відповів, що не знає. Всі нападки на нього щодо неадекватності, неврівноваженості вважає наклепом. Щодо кримінального провадження, то воно, каже, давно закрите, апеляція не подавалася.

Дивним А. Флінті видається те, що колектив не запросив на збори представників ЗМІ, а звернувся до них згодом. Стверджує, що там не було й половини працівників заводу. Ще півдня делегація їздила по селах збирати підписи під протоколом. А основну партію в скандалі зіграли директор заводу та його дружина.

А. Флінта каже, що директор не допускає його до роботи, має аудіозапис розмови з ним і збирається телефонувати вищому керівництву, аби воно поставило в цьому конфлікті крапку.

Із чуток, що ширяться в колективі, ми довідалися, що працівники бояться, аби А. Флінта не сів у крісло керівника підприємства, бо начебто хвалився, що так і буде. А в такому разі, кажуть, заводу настане кінець. Вони його зберегли в ідеальному стані не для того. Стверджують: щойно буде команда — запустять завод за два дні й далі продукуватимуть найкращий спирт в Україні.


12

3

Фото авторки та з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини