Вільне життя

Коли зло бере гору

Дорогі в Христі брати і сестри! Людина в раю пізнала зло, і від тієї пори вона є потенційною загрозою для таких же людей, що її оточують. Зло всепроникаюче, від нього неможливо заховатись ні за численною охороною, ані за фортечними мурами. Щоб не бути голослівним, пропоную приклади. Російські олігархи Михайло Ходорковський і Борис Березовський були власниками як мільярдних статків, так і численної охорони, але один відсидів десять років у тюрмі, інший був знайдений бездиханним у вигнанні. Саддам Хусейн був тираном, а завершив своє життя жалюгідно, бо був витягнутий з ями, в якій переховувався, і просив, щоб народ помилував його. А хіба міг передбачити інший тиран — Адольф Гітлер, що ті дивізії, які дико волали «Хайль», будуть знищені, а він як нікчема переховуватиметься від кари в руїнах. Нюрнберзький суд відбувся над гітлерівською верхівкою, а насправді судити мали б і тих, хто спричинив ту людську трагедію, тобто комуністичних вождів. Згадаймо, що насправді було причиною виникнення Другої світової війни. Нам комуністичний режим твердив, що її спровокувала нацистська Німеччина. А якою є правда достеменна?

Пакт Молотова—Ріббентропа декларував взаємний ненапад між СРСР і Німеччиною. І розпочинається справжній любовний роман між червоними і коричневими. Німеччина росте, як на дріжджах. Радянські руда, сталь, чавун, деталі, вузли — все для німецького друга. А друг тим часом починає озброюватись. І це наперекір світовій спільноті, адже Німеччині було судом заборонено мати військові формування, бо використала хімічну зброю в Першій світовій війні. Але це вже інша тема. Тисячі німецьких військових проходять практичні заняття на радянських танках, літаках. Майбутній рейхсфюрер Герінг вважався асом в освоєнні радянських літаків. Він залюбки фотографувався на їхньому фоні. Проходять спільні військові паради у Бресті, Барановичах. Усе це бачить світ і дивується: що ж далі буде? Бачать ті паради і офіцери радянської армії, які воюють в Іспанії проти фашистського режиму Франко, і не стримують сліз, бо не розуміють, за що полягли в Іспанії їхні друзі, і як розуміти таке братання між комуністами та фашистами?

Усе стало на свої місця, коли світ зрозумів, що два хижаки не можуть довго перебувати в одній клітці. Братання завершилось бойнею, яка принесла мільйонні жертви. І тут знову показала своє справжнє обличчя брехлива комуністична влада. Вона звинуватила в усьому німців, а про себе ні слова, що це вона з німців зробила загрозу для всього світу. Саме комуністи для нього представляли ще більшу загрозу, і її відчули на собі ті військові, які мали хоч якийсь контакт із німцями. Їх оголосили «ворогами народу», а їхня доля була трагічною. Сьогоднішня Росія крок за кроком повторює діяння СРСР. Війну вона «виграла сама». Сирію в особі президента Асада блокує світова спільнота, а Росія підтримує (порівняймо СРСР—Німеччина). Всі колишні радянські республіки, які хочуть поєднатися з Європейським Союзом, Росія всіляко відмовляє, а то й силою стримує, як у випадку з Україною. І хочеться сказати московським «стратегам»: ми намагаємося вступити в Євросоюз, бо хоч там не все так добре, як би хотілося, зате там нема «старшого брата», який одноосібно всім заправляє і тільки його «правда» всім до виконання обов’язкова. А ще там шанують людську гідність і державний суверенітет усіх народів та країн.

11 вересня — день трауру в Америці за тими, хто загинув від теракту, коли літак смертника врізався у «хмародер» і під його руїнами загинула велика кількість людей. 13 листопада — день трауру у Франції за тими, хто загинув від рук терористів-смертників, що холоднокровно роз–стрілювали ні в чому невинних людей. Як у США, так і у Франції теракти вчинили вихідці із азіатських країн. Що це: війна між християнством та ісламом? Ні. Бо як в християнстві, так і в ісламі засуджується насилля. Коран навчає: «Хто примирить і владнає, милість тому від Аллаха, бо Аллах любить справедливість». Євангеліє говорить: «Якщо можливо, перебувайте з усіма в мирі». Аллах мусульман — це Той же Єдиний Бог, Творець і Владика світу, якому поклоняються і християни. А тому стверджувати, що ісламісти і християни перебувають у військовому протистоянні, недоречно та й немудро. Як серед християн, так і серед магометан є люди з радикальним мисленням, діями, висловлюваннями. Але таких меншість, хоч вони своїми вчинками приносять неспокій у людське середовище.

Чи випадково це стається, чи є цьому якесь пояснення? Пропоную заглянути в глиб віків, і відповідь спливе сама собою. В 9 главі Буття описано, як Ной виростив виноград і, не знаючи його сили, впився вином та обнажився в своєму наметі. Хам, побачивши батька нагим, посміявся і розказав братам своїм про це. Сим і Яфет взяли одежину й батькову наготу накрили, відвернувши голови, щоб не бачити нагим батька свого. Коли Ной протверезів і дізнався, що відбулося з ним та його дітьми, то прокляв Хама, а Сима і Яфета благословив та сказав: «Благословенний Господь, Симів Бог, — і хай Ханаан рабом буде йому! Нехай Бог розпросторить Яфета, і нехай пробуває у наметах він Симових, — і нехай Ханаан рабом буде йому!» (Бут. 9:25—27).

Нащадок Сима — Терах породив Аврама (Бут. 11:26), якого Бог благословив стати батьком багатьох народів (Бут. 15:5). Господь пообіцяв, що дуже-дуже розмножить його. «І не буде вже кликатись ім’я твоє Аврам (високий чи сильний батько), але буде ім’я твоє Авраам (батько багатьох). «І впав Авраам на обличчя своє і засміявся. І подумав він у серці своїм: «Чи в столітнього буде народжений, і чи Сара у віці дев’ятидесяти років народить?» А до Бога сказав Авраам: «Хоча б Ізмаїл жив перед лицем Твоїм!» Бог же сказав: «Але Сара, твоя жінка, сина породить тобі, а ти назвеш ім’я йому Ісак» (Бут. 17:17—19). «А щодо Ізмаїла, Я послухав тебе: Ось Я благословлю його і вчиню його плідним і дуже-дуже розмножу його. Він породить дванадцять князів, і великим народом учиню Я його» (Бут. 17:20). Прочитавши це, ви впізнаєте мудрість Бога, Який хоче, щоб між Ним і людьми, що населяють землю, було все правдиво і відкрито.

Але не тільки Авраам мав сумнів, чи він у змозі народити, але такий сумнів мала і його жінка Сара, а тому не повірила Богу, а посміялась з Його слів (Бут. 18:15). І сама Сара за–пропонувала Аврааму рабиню Агар, щоб вона народила йому сина, що і сталося (Бут. 16:16). Але Бог сказав, що саме Сара породить, і Його слова мала дотриматися Сара, але не дотрималась. Рабиня Агар, породивши сина Аврааму, почала зневажати Сару, свою господиню, а та в свою чергу пожалілась Аврааму. І промовив він до Сари: «Таж невільниця твоя в руці твоїй». І Сара гнобила її. І втекла Агар від обличчя її» (Бут. 16:6). Як підсумок: Агар — праматір магометан. Від Ізмаїла пішов великий народ, як і обіцяв Бог. Рід Ісака, рід Ізмаїла жили у світі, і рівні їхні були величання Бога, але Він через Ноя звістив, що: «Яфет нехай пробуває в наметах Симових». Тобто Сим був обранцем Божим, а тому з роду Симового мав вийти Спаситель світу — Ісус Христос. Рід Яфета сприйняв це як чергову образу, а тому Ісуса Христа не визнає як Спасителя і Господа, а як пророка, вибравши собі провідником пророка Магомета. І якби не радикали, магометани і християни жили б у мирі та злагоді.

о. Василь ЮЗЬВАК

с. Бабинці Борщівського району.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини