Вільне життя

Кому швєто?

На нашій вулиці в тойво місяць — купа іменинників. Спочатку пилисьмо за вуйка Ромка і цьотку Ромку. Тогди був Яндрух з кінця вулиці.

А в сусіда внучку назвали Андріаною. Є ще бабця Варка, а за дві хаті від неї жиє Микольцо з жінкою Ганькою. Так що цілий місяць маємо за чиє здоровля пити кисіль і запивати узваром. Но якосьмо сиділи у баби Варки коло пляцка і розбалакалися про таке.

Маємо ми в народі багато святих, яким присвячені спеціальні дні, аби до них сі молити і просити опіки. Ну, але в нас так сі повело, же їдні молятьсі словами, а другі килішками. Ото наш Микольцьо з вулиці був трахтористом у колгоспі. Банячив страшно і до церкви не ходив. Зате як було Миколи навесно чи взимі, то все виставляв могорича хлопам на роботі. А сусідові діти, ті же мают Андріану, взагалі штунди. Але сусід не раз колєгам могорич за малу розпихав. І я щось не годен допетрати, чого то так є. От не молитьсі людина, не вірує ні в Бога, ні в чорта, вже про святих мовчу. І як приходит день того святого, то зачинаєтьсі пиятика або що яка інша оргія. То питаєтьсі: як не визнаєш, то нашо святкуєш? Але в нас як є: аби була нагода. А як нема, то придумаємо. Їден місцевий політикан із сусіднього села, затятий комуніст і вірний шанувальник Петра Симоненка, як би ви сі не дивували, був у церкві старшим братом. Жили в нас віруючі комуністи, не думайте. От, то він усім сі хвалив, же на Петра-Павла ставит свічку за здоровля свого кумира. А я би до деяких інших політиканів екзорцистів б привів, не то що свічку ставив.

Но не будемо собі псувати апетит тою політикою. Я во знайшов рецепта пряникового торта.

Нарихтуйте си банячок, застеліт харчовою плівкою. Поріже на тоненькі скибочки зо два банани. Начистіт шклянку горіхів, які легонько посмажте на пательні і помніть качалкою. Тоди возьміт півкіля пряників, поріжте кажний на скибочки. Збийте півлітра сметани з половиною шклянки пудри, обмачайте в тій масі скибки пряників і викладайте в банячок. Шар пряників, тоди шар бананів .а поверха посипайте горіхами. Як лишитьсі маса, то по кажнім шарі полийте трошка. І так по колу. Як скінчите, накрийте тортик плівкою, трошка втрамбуйте і поставте в холодильник на півдоби. Коли витягнете, можна зверху поляти розтопленою чоколядою, зачекати, най засохне, а тоді подавати до столу іменинникові чи самому замість іменинника взятисі до наминання.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини