Вільне життя

На Хмельницькій АЕС – аварія

16 липня 2016 року о 12:27 енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключили на кілька днів від енергомережі через аварію. У прес-службі «Енергоатому» повідомили, що обладнання другого енергоблоку ХАЕС працює у заданому режимі.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах, за словами енергетиків, не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Натомість депутат Верховної Ради від «Радикальної партії» Андрій Артеменко заявив про те, що 16 липня на Хмельницькій АЕС сталася серйозна аварія з розгерметизацією ядерного палива.

«Як мені стало відомо з достовірних джерел, уряд приховує серйозність аварії, що сталася 16 липня на першому блоці Хмельницької АЕС, де відбулися розгерметизація першого контуру блоку і потрапляння радіоактивного теплоносія в парогенератор. Крім цього, була ще й розгерметизація самого ядерного палива, що є особливо критичною ситуацією», – написав Артеменко на своїй Facebook-сторінці.

За інформацією депутата, у понеділок у Кабміні відбулася нарада за участю віце-прем’єра Володимира Кістіона і глави Міненерговугілля Ігоря Насалика з цього питання, а на четвер заплановано ще одну урядову нараду.

Прес-служба НАЕК “Енергоатом” спростувала цю інформацію. Вона повідомила, що інформація депутата Артеменка не відповідає дійсності й «почерпнута з невідомих неперевірених джерел та вводить громадян в оману».

«16 липня блок №1 Хмельницької АЕС був відключений від енергомережі у зв’язку з наявністю протікання в парогенераторі ПГ-1, про що «Енергоатом» оперативно повідомив на своєму сайті. Проте ні про яку розгереметізацію ядерного палива не йдеться… Радіаційний фон на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змінився, перебуває на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків», – резюмували в прес-службі.

Джерела: ZIK, Українська правда

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини