Вільне життя

Нехай і на світовому не гірше

Перейшовши на початку цього сезону з юнацької вікової групи до юніорської, студент факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Іван Карюк заповзявся і важче на кілограм ядро штовхати далі за ровесників. І це у вихованця Бучацької ДЮСШ та обласного ФСТ “Колос” поки що з успіхом виходить. 

Ще раніше виконавши кваліфікаційний норматив для участі в цьогорічному чемпіонаті світу серед юніорів, який із 19 по 24 липня відбудеться в польському Бидгощі, підопічний свого діда, відомого бучацького спеціаліста Івана Чуби і заслуженого тренера України Михайла Васірука минулих вихідних у Кіровограді мав підтвердити право на місце в збірній України завоюванням одного з двох перших місць на чемпіонаті України. Послаблень собі не дав, завоювавши чергове своє «золото» всеукраїнських стартів із результатом 17 метрів 75 сантиметрів. А на другий змагальний день ще й кинув виклик дискоболам, додавши до скарбнички збірної області залікові бали за шосте місце — 43 метри 95 сантиметрів.

Медальну ж естафету чемпіона підхопили троє інших наших земляків. Ще один підопічний Михайла Васірука та іншого ветерана тренерського корпусу Валерія Большакова з Чорткова Віктор Сенчук у секторі для стрибків у довжину удостоївся срібної медалі за політ на 7 метрів 15 сантиметрів. Нагорода такої ж проби дісталася Назарові Вовчку, який в Тернопільській ОДЮСШ «Колос» займається стрибками у висоту під керівництвом Євгена Кармелюка. Причому після завершення змагань висотників на другій сходинці п’єдесталу було надзвичайно тісно. Адже ще двоє суперників, продемонстрували однаковий із Назаром результат — 195 сантиметрів.

Натомість у спортивній ходьбі на 10000 метрів, де кваліфікаційний норматив для участі в згаданому чемпіонаті світу раніше виконала підопічна іншого тренера Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Віри Зозулі Крістіна Поворознюк, двоє конкуренток її випередили, змусивши задовольнитися бронзовою медаллю. Тож чи поїде Крістіна, яка одна з двох наших співвітчизниць має в своєму активі необхідний результат, на планетарний форум, з’ясується в найближчі день-другий.

— А ось кому в Кіровограді не пощастило, — переконаний відповідальний секретар федерації легкої атлетики Тернопільської області Леонід Дахновський, — так це бігунці Оксані Більчак із Тернопільської ОДЮСШ. Показавши в попередньому забігу другий серед конкуренток час, підопічній Ольги Стефанишин і зборівського тренера Володимира Небельського під час фіналу, вочевидь, забракло досвіду. Студентка вже згаданого факультету фізичного виховання ТНПУ імені В. Гнатюка трохи зарано вирішила фінішувати і троє суперниць, відсидівшись за спиною, на останніх метрах дистанції залишили дівчину без медалі.

Залікові бали до скарбнички збірної краю за завойовані п’яті місця поклали стрибунка у висоту Христина Стефанишин і Віктор Сенчук у бігу на 200 метрів. А в секторі для штовхання ядра відзначився ще й Олександр Шилівській, який в ОДЮСШ «Колос» займається під керівництвом Івана Панасюка і Олега Данилюка, — шостий. Усього цього збірній області вистачило для тринадцятої позиції в суперечці 25-х команд.

На фото: переможець юніорського чемпіонату України, штовхальник ядра Іван КАРЮК.

Фото автора 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини