Вільне життя

Олена Теліга в Заліщиках

Ця письменниця — відома на теренах нашої країни та за її межами. Народилася Олена Іванівна Шовгенева 21 липня 1907 року. Впродовж тривалого часу разом із чоловіком Михайлом Телігою жила та працювала у Варшаві, брала активну участь у громадському житті.

Цікаво, що в серпні 1936 року Олена Теліга відпочивала в Заліщиках разом зі своїм чоловіком Михайлом та ідеологом українського націоналізму Дмитром Донцовим.

Про це дізнаємося з її листування із коломийчанкою Ксенією Світлик. Завдяки пошукам краєзнавця В. Олійника, котрий записав спогади старожилів міста, дізнаємося, що вона проживала у віллі «Вікторія».

Цей будинок збудований ще за часів Австро-Угорщини. За спогадами Варвари Гембатюк, він мав великий зал та кухню, розташовувався неподалік Тінистого пляжу.

Заліщики дуже сподобалися Олені Телізі. Воно й не дивно, адже наше місто славилося своїми пляжами на всю Польщу. Саме тому сюди приїжджало багато туристів з усіх куточків польської держави. Кількість курортників в деякі роки вдвічі перевищувала чисельність місцевого населення. Тут до послуг відпочиваючих були облаштовані два пляжі, готелі, вілли, пансіонати.

Заліщани пам’ятають та шанують Олену Телігу, тому в 2006 році на будинку, де вона відпочивала, встановили меморіальну дошку.

Віталій КАСПРУК,
директор Заліщицького районного краєзнавчого музею.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини