Вільне життя

Парламент ратифікував Паризьку угоду щодо клімату

Верховна Рада України ратифікувала Паризьку угоду щодо боротьби з глобальною зміною клімату. Відповідний законопроект №0105 в цілому підтримали 279 народних депутатів.  

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, головним аргументом для ратифікації угоди є той факт, що питання скорочення викидів парникових газів для України стоїть в одній площині зі зменшенням частки використання викопного палива, забезпечення енергонезалежності країни, диференціації поставок енергоресурсів та сталого розвитку країни в цілому.

«Ставши стороною угоди, Україна сама визначатиме для себе зобов’язання щодо рівня викидів парникових газів з урахуванням її соціально-економічного розвитку та фінансових можливостей», – йдеться в записці.

Текст вищезгаданої угоди було затверджено 12 грудня 2015 року в Парижі під час роботи 21-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Механізми впровадження угоди буде розроблено упродовж наступних чотирьох років та схвалено на першій сесії робочого органу Паризької угоди – конференції сторін.

Так, угода має на меті утримати підвищення середньої температури в світі в межах 2° С та спробувати скоротити його до 1,5° С.

Нагадаємо, Україна в особі свого постійного представника при ООН Володимира Єльченка підписала Паризьку угоду 22 квітня 2016 р.

Джерело: Главком

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини