Вільне життя

Сенатори з них…

Як вам таке поєднання слів: «сенатор Антон Беляков»? Як на мене, то вже комічно. Ну що там у Росії за сенатори? Навіть депутатів у повному розумінні цього слова нема. В думі і виступають, і голосують, як «вождь» скаже, мало хто наважиться хоч зрідка висловити власну думку.

Та, виявляється, є там сенатори. Так, хоч неофіційно, але вельми гонорово, в РФ називають держдумівців, які входять до Федеральних зборів Російської Федерації. Чудеса та й годі! «Америкосів» затято не люблять, а державний орган своєї країни називають на американський лад. Отой самий орган, який майже одностайно проголосував за введення військ у Крим. А депутат, котрий не підтримав подання Путіна, невдовзі виявився «страшним злочинцем» і ледве встиг втекти до Англії. Такі порядки в російському буцімто сенаті.

Зрештою, згаданому Антонові Белякову, мабуть, єдиному серед депутатів тих федеральних зборів, неофіційний титул до певної міри, можна сказати, личить. Цей депутат, хоч і не заперечив проти нових драконівських законів, та все ж запропонував не приймати їх «с бухти-барахти», а відкласти обговорення і добре подумати. Його, звісно ж, не послухали, пакет «антитерористичних» законів прийняли. Росія вчергове показала світові, що досягнення демократії, людські права й свободи їй «до лампочкі».

Нові закони посилюють контроль за листуванням. Видно, в Кремлі вирішили, що чесний російський громадянин не повинен мати таємниць від рідної влади. Оператори стільникового зв’язку мусять три роки зберігати інформацію про те, хто коли й кому телефонував. А запис розмови — вже не так довго, лише півроку. На рік до цюпи можуть запроторити за неповідомлення про злочин. І це ще півбіди, а от за «схиляння, вербування або інше залучення» в організацію масових заворушень уліплять десять літ. Що таке — масові заворушення? Та будь-який мітинг, пікет, зібраний не на підтримку Путіна, а з протилежною метою, можуть так назвати. Якщо десяток-другий росіян хочуть щось прилюдно заявити, то вже давно вдаються до так званих одиночних пікетів. Тепер інших форм протесту й не буде. Адже коли зберуться разом хоч два протестувальники, то для влади буде цілком очевидно: хтось з них когось залучив.

І ще одне. За «тероризм» будуть садити й підлітків від 14 років. Такі закони запропонували російські горе-сенатори, а держдума прийняла їх. На втіху Путіну та його наближеним.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини